Poslední komentáře

 
curil
Hodnocení: 4
Přidáno: 19.09.2020 14:06
Taková moralistická komedie o ničem. Všechno uvozuje vycpaná sova, která úplně zbytečně provádí diváka jednoduchým dějem, který má být jakýmsi poučením, ovšem bez pořádné pointy. Z herců si Jan Libíček na začátku pouze štěkne, Jan Skopeček a Vlasta Fabiánová (nejlepší) ve svých tradičně laskavých rolích. Ovšem největší průšvih je obsazení Bibiany Šimonové do role Šárky. Herečka neskutečně přehrává, její projev je veskrze divadelní a do televizní inscenace se vůbec nehodí. Zkazila mi dojem z i tak průměrného příběhu.
beneva
Hodnocení: 7
Přidáno: 19.09.2020 11:24
Hezký film. Nicméně už je zde patrná tendence o genderovou vyváženost, která dnes nabývá olbřímích a obludných rozměrů. V knize vystupují samí muži nespecifikovaných barev. Ve filmu z jednoho udělali bílou ženu, z druhého černou ženu a z třetího asiata. Dokonce i pilotka letící shodit bombu je žena a přeživší dítě (v knize boy) je ve filmu girl... Jo, a jeden homosexuál, abych nezapomněla.
Michael Crichton zemřel v roce 2008. Zdali ještě měl sílu a možnost ovlivnit scénář...
klasifikátor
Hodnocení: 1
Přidáno: 19.09.2020 07:24
Tak tenhle "film" je opravdu hodně špatný vtip. Musel bych velice dlouho a intenzivně pátrat v paměti kdy jsem viděl větší blbost (omlouvám se za vulgarismus ale věci mají nazývat pravými jmény a cokoli mírnějšího by byla nemístná lichotka). Na nějaký seriózní komentář se snad nedá najít výrazivo. Na adresu herců (mimochodem asi šesté garnitury) bych jen poznamenal, že lépe než být hercem v takových absurdních nesmyslech je lepší a důstojnější živit se třeba zametáním v metru. Škoda, že tu neexistuje nějaké záporné hodnocení. Tenhle paskvil by si ho rozhodně zasloužil!!!!
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 19.09.2020 07:05
Velice roztomilá televizní komedie se satirickým nádechem patřící k vrcholům televizní tvorby režiséra Jiřího Krejčíka. Vedle hereckých hvězd Kopeckého, Filipovského, I. Prachaře, Nedbala či mistra Eduarda Kohouta zaujme brilantní herecký výkon režiséra Juraje Herze (není to v jeho případě zdaleka ojedinělé) a také tehdy opravdu velice atraktivní Marie Drahokoupilová. Pozornost zaslouží i autenticky "britská" atmosféra, kterou dokázal režisér Krejčík své inscenaci vdechnout.
petrusmev
Hodnocení: 2
Přidáno: 18.09.2020 21:41
Velká hovadina. Pátrání kontrarozvědky po špionážní rezidentuře v normalizačním Československu je napínavé asi jako 50 let staré zteřelé kšandy. Jediný, kdo tam vnesl trochu vzruchu, je sexbomba Stanislava Bartošová, nicméně Heřmánek se zachoval jako pravý James Antibond, takže ani z toho nic nebylo.
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 18.09.2020 20:03
Zdařilá rodinně-dívčí komedie natočená podle stejnojmenné knihy Stanislava Rudolfa. Svěží příběh plný vtipných dialogů a situační komiky zaujme řadou výborných hereckých výkonů. Kromě málo známé Markéty Světlíkové v hlavní roli excelovali Lubomír Lipský v roli jejího otce, Jaromír Hanzlík jako její bratr Břetislav, Helena Růžičková coby její teta Lída ale především pak Ladislav Mrkvička jako tělocvikář Bohoušek. Tahle komedie patří k těm, které se jen tak neokoukají (možná i proto, že se příliš často nereprizuje).
Rastaman33
Hodnocení: 3
Přidáno: 18.09.2020 20:01
Ano, Steve Martin je daleko horší, ale to neznamená, že tohle není hrůza. Většina "vtipů" je tak absurdně přehnaná, že se překlápí do trapnosti. Což asi nebylo úmyslem. Není to dobrá komedie.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 18.09.2020 15:37
Taková obyčejná průměrná inscenace na které se dá ocenit zejména prvotřídní obsazení a herecké výkony. Sotva půlhodinová stopáž nic víc než jednoduchý, schématický a trochu předvídatelný příběh neumožňovala takže scénář nechci příliš kritizovat. Jen označení komedie se mi v tomto případě zdá poněkud zavádějící. Byla to věc dnes nejčastěji označovaná jako "rodinná" ale humoru se mi v ní zdá být opravdu poskrovnu.
curil
Hodnocení: 7
Přidáno: 18.09.2020 15:03
Televizní komedie působí jako rozšířená bakalářská povídka na téma "Když se má něco podělat, tak se to podělá". Nepříliš vydařené je vyprávění pojišťovákovi a neustále vracení děje do minulosti. Podle mě zbytečné přerušování příběhu. Údiv agenta nad faktem, že tolik lidí bylo doma, vždyť byla středa dopoledne a všichni měli být v práci. Dneska by se divil. Vtipu v komedii není příliš mnoho, co čekat od pana 10x odpověz. Nejvtipnější je hláška z výtahu: "Hotová voliéra! Dlask a Kukačka na jednom patře." Naštěstí je obsazení vynikající, Miloš Kopecký opět v roli svůdníka (proč si proboha zve milenku do svého bytu), Marie Rosůlková jako roztomilá paní Fekete čtoucí české věty, nejlepší opět Vlastimil Brodský a Vladimír Menšík. Alespoň ta "Svůdnice na šest" jako pointa na závěr vyšla dobře.
collen
Hodnocení: 9
Přidáno: 18.09.2020 14:50
Timothée Chalamet v rozkošné roli dekadentního mladého muže mne prostě bavil. Věřím, že o něm ve filmovém světě ještě hodně uslyšíme.Jude Law je skoro k nepoznání a Suki Waterhouse dostala moc malou příležitost, ale dík za ni. Tolik k mým hereckým oblíbencům. Nebyla jsem doposud fanynka komedií Woody Allena, ale tentokrát si to u mne napravil. Chválím...
Máša13
Hodnocení: 8
Přidáno: 18.09.2020 14:39
Čekal
jsem romantickou těžce uvěřitelnou věc a taky jsem se jí dočkal:-) Z nějakého důvodu (režie, styl natočení, herecké výkony, příjemný humor) mi to tentokrát ani moc nevadilo a snímek jsem si užil...
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 18.09.2020 08:06
Dokonalý prototyp akčního filmu 90.let. Má to dobře propracované akční sekvence a nad průměr tohoto žánru to posouvá vynikající obsazení. Nicolas Cage a John Cusack v hlavních rolích odvedli dobrou práci stejně jako John Malkovich a "vězeňský klasik" Danny Trejo ale z mého pohledu všechny zastínil zcela neodolatelný Steve Buscemi v roli Garlanda Greenea. Dojem kazí jenom použití otřelých hollywoodských kýčů jako je honba za zmáchaným plyšákem ale i tak je to film, který se dá vidět a dokonce se k němu i vrátit.
klasifikátor
Hodnocení: 3
Přidáno: 18.09.2020 07:46
Tenhle autorský projekt Adolfa Ziky je patrně pokus o road-movie amerického střihu ve stylu EASY RIDER ale přestože vychází (podle průvodního textu) ze skutečné události je jeho zpracování kulantně řečeno dost problematické. Navíc je to dost chabé herecky což je u filmů tohoto druhu velký malér. Ve vedlejších rolích se sice snaží známí herci jako Oldřich Navrátil, Zuzana Bydžovská, Vladimír Javorský nebo veterán Stanislav Zindulka ale Tomáš Hájiček coby hlavní hrdina to stíhá úspěšně zasklít a obě slovenské divy Kerekes a Kolesárová jsou obecně s herectvím dost na štíru. Přes nesporný potenciál tak vznikl film, který se nedá považovat ani za průměrný. Jednou z mála jeho dobrých složek je hudba a to na lepší hodnocení (alespoň za mne) bohužel nestačí.
charlie1612
Hodnocení: 7
Přidáno: 17.09.2020 22:45
Z tohoto filmu mám smíšené pocity. Námět je super (nicméně hodně starý ), provedení již trochu pokulhává – v prezentaci mimozemských strojů – to zůstalo na úrovni roku 1898 (publikace originálu). V průběhu děje se vyskytuje řada absurdních skutečností, ale celkem snadno překonatelných. Rád se na něj opět podívám.
Frolíček
Hodnocení: 6
Přidáno: 17.09.2020 22:33
Tak si šel Sokol pro Veveřici a ona mu potvora foukla. V druhém plánu pak příběh další skupiny "lidí", kterou šikanuje kdysi vyhnaný Divous.
beneva
Hodnocení: 3
Přidáno: 17.09.2020 22:26
Taková Sexmise pro děcka, bez sexu... trochu pohádky, trochu dobrodružství, trochu sci-fi... a hlavně dva mladí, zapálení dorostenci. Nejsympatičtější je asi Poppy.
Frolíček
Hodnocení: 5
Přidáno: 17.09.2020 22:24
Budu milosrdná. Nápad vcelku zajímavý, Anna-Sophie se snažila a pár lekaček bylo. Jinak ta elektrika byla hrozná, všechno ve tmě.
Frolíček
Hodnocení: 6
Přidáno: 17.09.2020 22:15
Zajímavá stavba příběhu, jak se za každou cenu nikdy neukázal řidič gazíku, ani naznačovat se nemohlo. Chvílemi bylo až absurdní jak je to schválně, aby divák tápal, jestli fešák doktor...
Jinak snesitelné, hudba dost uřvaná, ale to byl obecně problém filmů pozdních sedmdesátek, Veškrnka snesitelná a Olmer před čtyřiceti kily.
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 17.09.2020 22:11
Tyhle desetiminutovky dvou brilantních glosátorů jsou opravdový požitek! Jan Werich je už dlouhá léta můj velký favorit a ve světě
kumštu uměl s češtinou zacházet jako nikdo jiný (jediný kdo se mu dokázal přiblížit byl snad Luděk Nekuda). Bohužel díky době svého vzniku neměl tento dokumentární skvost dlouhého trvání a když se dívám na některé dnešní "skvosty" je mi smutno!
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 17.09.2020 19:21
Hodně psychologicky laděná detektivka. Režisér Jiří Sequens znovu prokázal, že bez ohledu na názory na jeho charakter svému řemeslu hodně rozumí. Svými výkony mu pomohla řada našich předních herců. Některé momenty tohoto příběhu jsou opravdu silné a zaujmout může také relativně překvapivé rozuzlení. Film však bohužel díky velkému důrazu na psychologickou stránku hodně kolísá v tempu a celkovému dojmu nepomohla ani (z mého pohledu) dosti necitlivě vybraná hudba. Podtrženo a sečteno jde o film, který bych ocenil jako jen lehce nadprůměrný.
Xpojntman
Hodnocení: 6
Přidáno: 17.09.2020 17:43
Čtyřicítka na krku 2008 a 2012 jsou oba filmy o tom jak starné asi je mi o něco sympatičtejší verze s Heather Locklear. Je ztrátka sexy. I když film je asi lepší 2012.
Xpojntman
Hodnocení: 6
Přidáno: 17.09.2020 17:41
Čtyřicítka na krku 2008 a 2012 jsou oba filmy o tom jak starné asi je mi o něco sympatičtejší verze s Heather Locklear. Je ztrátka sexy. I když film je asi lepší 2012.
Rastaman33
Hodnocení: 2
Přidáno: 17.09.2020 15:42
Scény s útoky vetřelců se mi líbily, ale Tom Cruise...ten je prostě hroznej v čemkoli. Zde je to ještě "opepřeno" jeho dementní rodinou. Uječená, malá hysterka a vylízanej starší syn. Celkově je ten jejich příběh dost neuvěřitelný. Jediný ví, že v autě je třeba vyměnit cívku, jediný dokáže zlikvidovat chodící bitevní stroj, jediný pozná, že další ze strojů nemá silové pole. Prostě multigénius.
Rastaman33
Hodnocení: 5
Přidáno: 17.09.2020 15:37
Tak nějak půl na půl. Občas nějaká hláška je fajn, na Vizionáři jsem byl v divadle...i na Dlouhým, Širokým a krátkozrakým, ale divadlo má v repertoáru i vysloveně slabší kusy. To spojení divadelních scének s realitou mi tady moc nesedlo. Trošku jsem musel s revizorkou i souhlasit. To počasí (i když chápu smysl), mě na scéně taky ubíjelo víc, než bavilo.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 17.09.2020 14:51
Christophera Lamberta mám rád ale komedie rozhodně není jeho doména a vedle Christophera Lloyda vypadal nepřesvědčivě a křečovitě. Ani Kim Greist nepředvedla bůhvíjaký výkon a to v kombinaci s poněkud povrchním scénářem způsobilo, že z toho vyšel sotva průměrný film. Pamatuji si jak mě zklamal už někdy před 25 či více lety. To jsem si přinesl z videopůjčovny kazetu nalákaný Lambertovými trháky "Highlander" a "Tah jezdcem" a při sledování nastalo značné rozčarování. Dnes v noci jsem dal druhý pokus a dopadlo to úplně stejně.
limjoe
Hodnocení: 1
Přidáno: 17.09.2020 14:16
Hodnocení trapnosti podle Hrona
Zpívat na playback a různě se v převlecích pitvořit, to by mohl
předvádět i Železný nebo Volner z ČT. Možná kdyby tento pořad neuváděl Hron tak bych hodnotil malinko jinak. Proto bych zavedl jednotku trapnosti 1 Hron. Byla by to ohromná jednotka jako 1 Farad, tedy například Novotný by měl hodnoto 25 miliHronů, Pavlásek 95 mikroHronů, Suchánek 190 nano Hronů, Ruda z Ostravy 356 pikoHronů atd.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 17.09.2020 06:48
Volné pokračování zdařilé krimi komedie "Nahá pastýřka" které se bohužel už zdaleka tak nepovedlo. Stejní hlavní hrdinové (Šmída, Menšík, Skopeček, Řehoř, Nedbal), stejné zámecké prostředí a pár velmi dobrých herců v nových postavách (Landovský, Obermaierová, Budínová, Dítě aj.) přesto má film úplně jinou atmosféru a jeho zápletka je dost absurdní i na komedii. Pár humorných situací se tu najde a herecky je to určitě dobré ale pořád je to jen zcela průměrný film.
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 17.09.2020 06:26
Zdařilý a originálně pojatý politický thriller. Jedna situace viděná pohledem osmi různých lidí od amerického presidenta až po náhodného turistu. Film má velmi dobré obsazení a hlavně opravdu velkou dynamiku. Chvílemi je to ale dost nepřehledné a leckdo se v tom asi trochu ztrácel. Ten správný dojem z tohoto netradičního snímku člověk získá asi až když ho sleduje podruhé (alespoň mně se to osvědčilo).
New
Hodnocení: 5
Přidáno: 17.09.2020 00:06
Kapesníkový smutný příběh. Nutí k pláči. Rozhodně nepobaví, nepotěší. Film není pro slabší povahy. Film nemá happy end. Je to film o trápení zvířete. I když je dobře natočený, kvůli tristnosti film nemůže ode mne dostat vyšší ohodnocení.
Petr.c17
Hodnocení: 5
Přidáno: 16.09.2020 21:34
Ekologická pohádka
Film pro milovníky počítačových her, k nimž nepatřím. Možná ani pro ně ne - jak tu někdo uvádí, že animace jsou horší než v mnohé počítačové hře. Možná to byl záměr vytvořit z toho mírnou parodii, ale to mi vadí víc, než kdyby si to hrálo na opravdovost. Jediné pozitivum vidím v tom, že se tu nazývají věci pravým jménem - naše planeta je v krizi a mohou za to chamtivý megalomanští magoři - znečištění moří, oteplování planety. Je to vlastně ekologická pohádka.
Addams
Hodnocení: 9
Přidáno: 16.09.2020 16:16
Další účinkující:
Další účinkující: Michael Berthaume, Fran Scott, David Hitt, Mike Sansom, Haran Sivapalan, Corina Kwami, ...
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 16.09.2020 15:38
Solidní historická črta z pražské židovské čtvrti zachycující dnes již legendární pověst o rabínu Löwovi a vzniku slavné umělé bytosti, která má za úkol chránit židovské obyvatelstvo Prahy. Renomovaný režisér Václav Vorlíček dělal co mohl stejně jako naši přední herci ale zpracování této látky si žádalo minimálně formát televizního filmu a ne čistokrevnou studiovou inscenaci byť s nadstandardní stopáží. Takto vyznělo ledacos dost hluše a málo přesvědčivě. Navíc nepomohla ani hodně skromná výprava. I tak je to ale určitě dost dobrý průměr možná i o trošku víc.
beneva
Hodnocení: 3
Přidáno: 16.09.2020 14:02
Bude to tím, že nejsem seveřanka... nějak jsem ten režisérův záměr nepochopila. Nervní mladý pilot, neustále nervózně telefonující a tříštící svou pozornost, rozmazlená labilní žena, která neumí nechat chlapa v klidu pracovat, do toho něco balíků drog a partička vostrejch chlápků nejasného zařazení...a ještě ten zavádějící název. Proč nemůžou distributoři nechat prostě SOUMAR? Jak trefné, ale né... oni si to musí pojmenovat po svým... No nic, tohle je fakt ztráta času. Sorry, Danieli, mám tě ráda, ale mrtvolu jsi hrál líp.
Pitryx
Hodnocení: 2
Přidáno: 16.09.2020 11:37
No, pár hororových okamžiků zde bezesporu je. Potíž je v tom, že se musíte pekelně soustředit a neztrácet pozornost. Což jsem já nezvládl, protože ustavičné kecání mne uspávalo. To love story tomu určitě chybělo. Za mne tedy nehorázná nuda s přepálenou stopáží. Proto se mi do pokračování nechce, ale co už. Zkusím to.  
  
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 16.09.2020 09:51
Filmové melodrama obecně není můj šálek kávy ale v tomto případě musím objektivně ocenit minimálně dvě věci. Za prvé film má podle mě až uhrančivý spád a tempo a za druhé mě velice zaujal herecký výkon mně neznámého (jaká hanba) Gasparda Ulliela v roli Louise. Tento mladík si "v obklíčení" osobností jako jsou Vincent Cassel, Nathalie Baye nebo Marion Cotillard vedl opravdu skvěle. Tohle je určitě nadprůměrný film.
klasifikátor
Hodnocení: 9
Přidáno: 16.09.2020 09:24
Velice zajímavý a poutavě zpracovaný britský dokumentární cyklus o těch nejvýznamnějších lidských civilizacích. Myslím, že při jeho sledování se nebudou nudit ani laici, kteří toho o těchto věcech doposud mnoho nevěděli a přitom dokáže zaujmout i poněkud zběhlejší diváky. Za mne jednoznačně palec nahoru a takových pořadů jen víc!
New
Hodnocení: 5
Přidáno: 16.09.2020 09:07
Dlouhý děj, vyvolávající očekávání, co vlastně Heřmánek odhalí ... a ono na konci nic ... Prostě na konci sebral chlapa, co ho na začátku šmíroval ... pointa nula ...
Krikri
Hodnocení: 10
Přidáno: 15.09.2020 21:13
Linda oznámí Benediktě, že fotograf Gérard Espinasse si ji vybral na casting pro příští reklamní kampaň. Benedikta castingem projde a je jí nabídnuta smlouva na 25 000 franků. José dá Benediktě ultimátum - buď fotky nebo on. Benedikta už má Josého zákazů dost a na focení jde, načež on jí to vrací muchlováním se Zazou. Ta se nečekaně objeví v garáži s informací, že Róza čeká dítě s jejím klukem. Z focení nakonec sejde, z fotografa se vyklube chlípník. Když s Benediktou zůstane o samotě, začne jí činit nemravné návrhy, ona mu vlepí facku a uteče. Dost nevěrohodná mi v tomto dílu přijde Linda, která tvrdí, že o Gérardově manýrech nic nevěděla. 95%
Krikri
Hodnocení: 10
Přidáno: 15.09.2020 21:05
Lola nezahálí, po noční šichtě u Nelly má pro holky další práci. Přes Lindu dohodla focení pro reklamu na osvěžující nápoj. Problém je, že jde o fotky v plavkách, s čímž José zásadně nesouhlasí. Nakonec se dá přemluvit a na focení přijdou i kluci, s dívkami pak pózují společně. "Připadal jsem si jako pasák, co vyžene svou holku na chodník." "A je to dobře placený?">:) "Vždyť to dítě ani neznáme." "Tak si počkej, až se narodí a pak se seznámíte." Fotograf: "Hej, ty vlasatej hubeňoure, ty jdi zase radši pryč, ty se k té blondýnce moc nehodíš.":) 95%
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 15.09.2020 20:32
Filmová detektivka ze staré české (nebo spíše československé) školy. Vladimír Körner napsal podle literární předlohy Antonína Wintera dost dobrý scénář ale Dušan Klein zůstal u zavedených postupů 50. a 60.let a tak i přes kvalitní obsazení a některé velmi dobré herecké výkony (skvělý byl v jedné z epizodek pan Kostelka a především Bohumil Šmída v roli spisovatele Vítka) působí tenhle film na detektivku trochu rozvláčně a postrádá více "šťávy". Přesto je to i dnes koukatelné a dá se to brát za velmi slušný průměr.
jmenuji.se.libor
Hodnocení: 10
Přidáno: 15.09.2020 20:10
Parádní dokument
Dokumentární dilm o hledání divočiny v České republice - o zubrech, medvědech, losích, vlcích, rysech. Ty všechny šlověk, homo spiens nemilosrdně vybil, protože...Nejsmutnější je ve filmu mudrování vyučujících profesorů z nějaké lesnické školy, kteří mudrují že divoká zvířata, rys, vlk, medvěd do české přírody nepatří, připomíná mi to dobu, kdy všichni ptačí dravci, byli lesníky a bouchaly považování za škodnou a střileni.
Pár vědoucích lidí se snaží zubra medvěda vlka a rysa spolu s losem navrátit do české přírody. Mají moje sympatie. Já osobně jsem se setkal zatím jen s rysem, na Šumavě, v noci jsem nocoval v lese a rys tam žval za stanem, až krev tuhla v žilách. Ať žije divočina! Moc ji v Čechách nezbylo, ale ještě existuje!
jmenuji.se.libor
Hodnocení: 8
Přidáno: 15.09.2020 19:52
Pěkný zajímavý film
Film o ženě, která hledá cestu životem, je nemocná, bolavá, ale nevzdává se. Děj plyne zvolna, tak jako život většiny osamělých lidí, kteří hledají cestu kudy dál. Takové filmy se v roce 2020 již netočí - dnes v téhle hektické době by to muselo být víc akční, snad právě proto je to film, který roszjodně stojí za shlédnutí. V hlavní roli krásná Milena Dvorská, musím konstatovat, že to v té době byla mimořádně krásná žena, která svojí roli ztvárnila excelentně.
Frolíček
Hodnocení: 9
Přidáno: 15.09.2020 18:02
Můj oblíbený díl. Ani ne kvůli případu na svatbě, ale kvůli té vtipnější části s mastičkářem a sbližování Ryby s Andělkou.
curil
Hodnocení: 5
Přidáno: 15.09.2020 17:19
Příběh o opětovném sblížení dvou sester, které jsou povahově rozdílné. Jedna pragmatická terapeutka a druhá snílek o nenaplněné kariéře zpěvačky. Při hlášce "René zemřel" jsem se docela dobře bavil, vidět truchlit ty nuly nad nenaplněnými sny a jejich kašírovaný smutek. Dvě Arabky v hlavních rolích také nejsou nic pro mě, i když si pomalu budeme zvykat na podobně zařízený svět. Jedna ze sester je i režisérkou filmu, proto i takové zaměření filmu na ženské osudy, ve kterých se ztratí i příběh otce Leona v sympatickém podání známého Patricka Timsita.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 15.09.2020 16:32
Filmové historické drama někde z konce 19.století má moc dobrou kameru a vizuálně je to velice působivá podívaná. Ale na druhé straně stojí poněkud vyčpelý a plochý příběh. S hodně pochybnou literární předlohou Josefa Šlejhara mnoho nesvedl ani natolik renomovaný scenárista jako Vladimír Körner a nezachránilo ho ani reprezentativní obsazení s Karlem Rodenem Vilmou Cibulkovou a Vlastou Chramostovou. Takže při hodnocení mi z toho nakonec vyšel čistý průměr.
Ramilie
Hodnocení: 6
Přidáno: 15.09.2020 14:31
Méďa i John byli super dvojka, přátelé, bratři... proto jsem moc nechápala, proč ta ženská nutila někoho, koho miluje, aby si vybral mezi ní a svým nejlepším přítelem. To přeci není láska, pokud někoho nutím k něčemu takovému :( Mila mi obecně nebyla ani trochu sympatická a byla bych raději, kdyby nakonec skončila s tím svým šéfem-stíhačkou :D
Sprostých slov bylo ve filmu tak akorát, klidně to mohlo být i víc (resp čekala jsem jich víc); humoru bylo už o něco méně, prostě taková typická americká komedie pro odrostlejší diváky.
Máša13
Hodnocení: 7
Přidáno: 15.09.2020 13:07
Čekal
jsem ukrutnou a útrpnou romantiku, ale nakonec se z toho vyklubala celkem příjemná komedie, s výborným Billem a roztomilou Meg. To že to skončilo, jak každý čekal od úvodních minut tentokrát na věci tolik nemění. Za mě fajn počin:-)
Petrkey
Hodnocení: 8
Přidáno: 15.09.2020 12:49
Ve čtyřicátých letech byly rozhlasové hry pro Hollywood vděčným tématem. Jednou z filmovaných je i tato, v originále Bundles for Freedom. Pro roli Joe Adamse potřebovali toho nej nej elegantnějšího muže, tak vybrali Granta a k němu neméně zdatnou partnerku Laraine Day jako Dorothy. Adamsův šatník byl úctyhodný. Občas měl problémy s výběrem vhodných kravat, také s jejich uzlem, ale Dorothy vždycky pomohla. Šikovná. Na to, že Joe vyrůstal od devíti let na ulici mu budiž odpuštěno. Je to příběh plný skvělého humoru, sem tam napětí a dlouhých polibků, s plejádou dobře zahraných vedlejších postav. Film je koukatelný a nejen jednou.
curil
Hodnocení: 6
Přidáno: 15.09.2020 12:44
Mariáš je vášeň
Jakožto vášnivý a dlouholetý mariášník, účastník desítek turnajů v této nádherné hře, mám přímo povinnost vyjádřit se k této mikro komedii. I když je mariáš jen zástupným motivem, herci zahraná hra je podle pravidel a tak "durch" je jako v životě reálný. Není to jako v mnoha jiných filmech a inscenacích, kde se účastníci překřikují a mlátí kartami hlava nehlava. Nepochybuji, že Vladimír Menšík a Jan Libíček mariáš ovládali, Jiří Pleskot mezi ně bezvadně zapadl, jako každý správný český muž. Ženy v příběhu zpočátku hrají podřadnou roli, ale na konci jsou to opravdu ony, které dávají "flek". A chlapi se už nemohou otočit.
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 15.09.2020 11:29
Krásný historický seriál britské televize natočený až nebývale věrně podle literární předlohy Roberta Gravese. Velmi působivý pohled na starověký Řím a jeho vládce. Perfektní kostýmy, dobré obsazení, skvělý Derek Jacobi v hlavní roli a jako vrchol zcela mimořádný dabing Petra Haničince (vůbec celý dabing se velice povedl). Na televizní seriál opravdu moc dobrá práce.

TV Program

ČT1 - Vraždy podle abecedy (1992) [T...

16:10 - 17:55

84 minut již uběhlo
21 minut zbývá do konce

ČT2 - Kamera na cestách (2005) [TV p...

16:55 - 17:50

39 minut již uběhlo
16 minut zbývá do konce

NOVA - Everest (2015)

16:50 - 19:30

44 minut již uběhlo
116 minut zbývá do konce

Prima - Barbora řádí (1935)

17:00 - 18:55

34 minut již uběhlo
81 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 167920
Osobností: 664456
Fotografií: 657617
Plakátů: 316110
Obsahů a biografií: 154732
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Dobrá rada pana Bartoše (1965) [...

Dobrá rada pana Bartoše
Taková moralistická komedie   o ničem. Všechno uvozuje   vycpaná sova, která úplně   zbytečně provádí diváka   jednoduchým dějem, který   má více >

Autor: curil | Hodnocení: 4 / 10

Kmen Andromeda (2008) [TV minisé...

Kmen Andromeda
Hezký film. Nicméně už je   zde patrná tendence o   genderovou vyváženost,   která dnes nabývá   olbřímích a obludných   rozměrů. V knize více >

Autor: beneva | Hodnocení: 7 / 10

Útok trojhlavého žraloka (2015) ...

Útok trojhlavého žraloka
Tak tenhle "film" je opravdu   hodně špatný vtip. Musel   bych velice dlouho a   intenzivně pátrat v paměti   kdy jsem viděl větší   blbost více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 1 / 10

Psíčci lorda Carltona (1970) [TV...

Psíčci lorda Carltona
Velice roztomilá televizní   komedie se satirickým   nádechem patřící k   vrcholům televizní tvorby   režiséra Jiřího   Krejčíka. Vedle více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 8 / 10

Druhý tah pěšcem (1985)

Druhý tah pěšcem
Velká hovadina. Pátrání   kontrarozvědky po   špionážní rezidentuře v   normalizačním   Československu je napínavé   asi jako 50 let staré více >

Autor: petrusmev | Hodnocení: 2 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení