Poslední komentáře

 
zelenyraul
 
Přidáno: 03.07.2020 22:32
Prvně jsem tenhle film viděl někdy..jako junior..v sedmdesátých letech,a už tenkrát ve mě zanechal veliký dojem.Možná to bylo tím,že jsem byl puberťák,všude kolem mě bolševik,který jen zakazoval,a tady najednou,jako zjevení volnost,dobrodružství,cestování..Přešla léta,a já ten film viděl opět už ve svobodném světě,a zjistil jsem,že má pořád stejný náboj,který musí ovlivnit nejen i současné puberťáky.Je to dobrý film plný naděje,kamarádství,lásky a smrti.Kdykoliv se na něj rád podívám...A ta dokonalá hudba..klavír v mollových tonech tomu jen přidává na jemnosti.Můžete nesouhlasit,můžete odmítat..ale to je to jediné,co s tím můžete dělat..ale s tímto přece musí souhasit každý Dobrodruh.
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 03.07.2020 21:41
Zajímavě udělaný dokumentární seriál. Nový úhel pohledu, nové souvislosti a dokonce a některé nové (aspoň pro mě) autentické záběry. Vše orámováno fundovaným a zcela objektivním komentářem což není vždy samozřejmost.
Pecik
Hodnocení: 8
Přidáno: 03.07.2020 21:32
Prima detektivka, zajimava zaplatka, moc se mi libilo obsazeni i spad filmu. Rozuzleni taky prekvapive takze doporucuji ;) ale je to tip filmu ktery jednou staci videt :)
curil
Hodnocení: 2
Přidáno: 03.07.2020 18:53
Málokdy je k vidění ve filmu žánru sci-fi tolik nesmyslů. Autoři si vystačí se ztvárněním "vetřelce" přidáním očních čoček a ve druhém případě potápěčským skafandrem s cárem rybářské sítě kolem ramen. Nevím, proč si nevzali inspiraci ve Scottově klasice, případně Star Wars nebo jiných filmech z dřívějšího období a že jich je. Ale nejdražší na podobných filmech jsou technické triky a tak se divák musí spokojit s modely letadel, helikoptér (leckdy ledabyle napodobených, třeba bez oken). Přestřelky k smíchu, deset vojáků střílí ze supermoderních automatických zbraní z patnácti metrů na ujíždějící auto, ale bez zásahu. V té bídě bych to vylepšil alespoň tím, že bych zakázal Monice vzít si pod fialové triko podprsenku. Ale zřejmě ani to by nepomohlo k lepšímu dojmu.
Rastaman33
Hodnocení: 5
Přidáno: 03.07.2020 16:57
Tři notoričtí flákači se vydávají najít poklad. Nic jiného jim nezbývá. Umí prd a do práce se jim nechce. Poklad najdou, ale štěstí jim nepřinese. Film je dlouhý a táhne se jako vařená nudle. Od půlky už se pomalinku rozbíhá, rozbíhá, rozbíhá...a je konec!
throwaway
 
Přidáno: 03.07.2020 14:51
I tady hrál brněnský herec Jan Němeček, který žil v letech 1937 až 1994, rozhodně ne ten Jan Němeček, který tady na FDb má profil, i podle obsazení.
curil
Hodnocení: 6
Přidáno: 03.07.2020 14:37
Všechny hříchy Sodomy
Klasik erotického filmu Joe Sarno a jeden z jeho raných příběhů. Příběh módního fotografa a jeho střídajících se modelek patří mezi jeho nejlepší režie. Překvapí na tehdejší dobu krásné herečky, které by mohly z gruntu konkurovat dnešním hvězdám stříbrného plátna. Konec šedesátých let přinášel hodně nových hereckých tváří, které jsou mi dodnes milejší, než dnešní neumětelky, které se denně samy propagují na sociálních sítích.
Rastaman33
Hodnocení: 1
Přidáno: 03.07.2020 14:33
Hrůza a děs mě konala, když jsem to viděl prvně! Tolik dobrých herců tvoří dohromady takovou zoufalou kokotinu! Růžičkovic familie měla pocit, že je teď správný čas ukázat světu, jak má vypadat komedie. Žel bohu hrát v dobré komedii a napsat dobrý scénář není to samé. Myslím, že za tenhle škvár se styděli všichni až do smrti.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 03.07.2020 11:40
Zcela tuctový lehce zapomenutelný western, který je pro českého diváka zajímavý snad jen pro hereckou účast "české Bardotky" Olgy Schoberové. Jinak je to mezi westerny druhá liga.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 03.07.2020 11:32
Tenhle film s filozofií "život vojenský, život veselý" mě dost dráždí. Je fakt, že jsem byl na vojně trochu později ale tahle selanka se tam tedy rozhodně nekonala a silně pochybuji, že to tak bylo v polovině 60.let. Obsazení je dobré a některé výkony také ale pan režisér Kachlík se k vojně asi nejvíc přiblížil někde v AUSu. Na každého chlapa, který prožil dva roky na vojně tenhle film musí působit jako absurdní výsměch!
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 03.07.2020 06:32
Trochu nostalgická vzpomínka z mého VHS archivu. Úvodní díl ze série akčních komedií s dvojicí Sam Hui a Karl Maka. Trochu je to parodie a trochu crazy a když chce člověk vypnout dokáže to kupodivu pobavit i dnes.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 03.07.2020 06:20
Určitě dobře natočený a výborně obsazený film. Silný příběh se závažným poselstvím. Jen se obávám, že řada duševních ubožáků si z něj vybrala jen něco a to poselství pochopila po svém.
Petrkey
Hodnocení: 8
Přidáno: 03.07.2020 03:46
Skvělá komedie. Vtipné dialogy, scénárista netrpěl autocenzurou a režisér nechal Martinovi a Montgomeryové volnou ruku, ať se pořádně vyblbnou. I Jill St. John byla skvělá a patnáctiletí, kteří přes zákaz školy se do biografu dostali, měli na týden pokoj. Skoro bych brečel, když pro opravdu pěkný film se musí člověk hrabat v archivech až o šedesát a více let zpátky. Jednu citaci z filmu si neodpustím: Kdo ochutná zralé vdané ženy, stává se gurmánem.
topipig
Hodnocení: 4
Přidáno: 03.07.2020 03:33
Lovec hlav je sice vyloženě belmondovina jak vyšitá, avšak postrádá Belmondův šmrnc, šarm a hlášky, které jsou mnohem lépe zúročeny ve filmech Profesionál, Samotář nebo Dobrodruh. Tohle je jen slabý odvárek všech zmíněných flicků.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 02.07.2020 22:56
Další neobvyklé pojetí dramatického příběhu vyprávěné děním na displeji notebooku. Je to v podstatě takové digitální found footage. Vývoj děje je tak na základě chatu, příspěvků na sociální síti, článků a reportážních videí zpravodajských webů, e-mailu, videovolání a dalšími různými internetovými možnostmi. Vše, co divák vidí je tedy skutečně pouze displej notebooku a nic jiného. A také to jde. A to k tomu posloužil značně jednoduchý příběh. Starostlivý otec se zajímá o svou dospívající dceru, když záhy zjistí, že není tam, kde má být. Převážně statický obraz budiž pochopitelný, i když se tvůrci snažili se z toho vymanit. Kamera je v pohybu podle toho, na co chce zaměřit pozornost. Chytře tak bylo využito prostředí Windows a Apple Mac, kterým se upozorňuje nejen na typický současný virtuální svět, který je v podstatě považován za druhý život lidstva. A kdo z rodičů má o tomto druhém životě svého potomka přehled, že? A tak vše, co je digitálně zaznamenáno přináší thriller s neustále houstnoucí atmosférou ve svém napětí a emocí. Zoufalé pátrání po pohřešované dívce přináší situace, které si nikdo z rodičů reálně nedokáže připustit. Rodičovský zájem, zjištění stavu věci, zoufalost, beznaděj a několik dějových překvapení a zvratů. Žádné honičky, žádné přestřelky, žádné drsné hlášky a přesto napínavý a hlavně pro rodiče moralizující poučný film.
klasifikátor
Hodnocení: 10
Přidáno: 02.07.2020 22:33
Tohle "horské drama" pro tři herce je geniální kousek režiséra Petra Schulhoffa. Slabá půlhodinka skvělé zábavy, nesmrtelných hlášek a vynikajících hereckých výkonu ve dvou dekoracích. Není vůbec co dál dodávat!
Tvujchabr
 
Přidáno: 02.07.2020 21:56
Vzhledem k tomu že scénář vymýšlela 14 letá dívka tak je srozumitelný,film je neprofesionální tudíž ho nemůžu hodnotit jako profesionální, děj je o partě pěti dětí které jsou šikanované spolužáky, děti už to neuvládají a snaží se vymslet plán aby se spolužáků zbavili a tak je napadne že vytvoří plakát na "únikovou hru" která je však past, když jsou spolužáci po škole uvidí plakát a rozhodnou se tam jít, aby mohli odejít ze třídy mhsí ale odlákat učitele, děti tedy odlákají učitele ze třídy a rozhodnou se jít na únikovou hru lterá je ve sklepě školy lde se však nesmí, když jsou spolužáci ve sklepě uvidí místnost plnou svíček a papír který přetočí a tam uvidí lidský obličej který se jim směje, v tu chvíli šikanovaní prásknou dveřmi, spolužáci se vylekaji a začnou křičet a klepat na dveře, které jim otevře školník, děti když uvidí školníka tak se vylekají a utečou, děti nakonec ředitelka vyhodí ze školy a šikanovaní se můžou zlepšovat ve svých koníčcích a je vše tak jak má být. Děj je velice srozumetlný a herecké výkony jsou průměrné až na vedlejší postavy, pro příště bych nechala třídní učitelku, a učitele který měl děti hlídat tak bych vybrala jiné hercem
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 02.07.2020 21:36
Pokud muž jede vlakem bez jízdenky a bez potřebného finančního obnosu si jízdenku alespoň zakoupit u průvodčí, měl by zpozornět, pokud se nějaká pohledná žena nabídne za něj zaplatit. Pro správného heterosexuálnícho chlapíka to může sice znamenat románek, ale co když se z toho nakonec vyvrbí zcela něco jiného? Scénář je napsán v jednoduché rovině, takže je příběh pro každého naprosto srozumitelný. Počáteční romantismus dá se plně považovat za uspokojivý. Dějový vývoj může být pro někoho předvídatelný, avšak u většiny diváků jistojistě ve zcela jiném směru, než jakým se to nakonec vydá. Clive Owen jako bohatý muž od rodiny, Jennifer Aniston coby femme fatale v neobvyklé záporné roli, byť charakterově společenské dámy se v ničem nevymaňující a Vincent Cassel v pozici záporného drsňáka, kterému okrajově pomáhá Xzibit. Snímek se připodobňuje k filmové tvorbě noir a není divu. Atmosféricky k tomu přívětivý je. Chybí tomu už jen černobílá obrazová vizáž. V barvě to není nic jiného, než jen odpočinkový snímek postrádající patřičné napětí a ucelenější pocit hrůzy a beznaděje. Snímek tedy spíše pro dámskou část diváků, než pro typické pánské drsňáky.
petrusmev
Hodnocení: 8
Přidáno: 02.07.2020 20:38
Smekám hluboko před Svatoplukem Skopalem. Čekal jsem obvyklou filmařskou praxi, jakože se herec párkrát proběhne před kamerou, odehraje hlavně zbytek děje, a vše se nastříhá tak, aby to nějak sportovně vypadalo, ale zíral jsem, jak poctivě a nadoraz odběhal vše - tréninky i závody (doufám, že se záběry dařily napoprvé a nemusely se hodněkrát opakovat...).
Jinak seriál je dost roztahaný (divák si vychutná celé běžecké závody), ale napsaný a natočený je hodně poctivě. Příběh ze zajímavého prostředí přinesl typické situace (které jsem kdysi osobně zažíval) a pěkně vystihl dramatické dilema odchodu ze slávy a co to dělá s psychikou sportovce.
Kromě běžeckých výkonů Skopala (ve 37-38 letech!) a jeho daleko mladších hereckých kolegů obdivuji v tomto seriálu ohromné množství záběrů kamery, to muselo dát pořádně zabrat.
Seriál jsem viděl letos (2020) poprvé, v době uvedení v r. 1989 jsem měl nejspíš jiné zájmy, a po sametové revoluci seriál asi poněkud zapadl. Z dnešního pohledu je to výborný dokument tehdejší doby, a také toho, jak se do současnosti změnily podmínky ve vrcholovém sportu.
Za perličku považuji minimální výskyt škodovek v záběrech. I když postavy jezdí auty dost, téměř vždy jsou to vozy jiných značek, což mi přijde na tu dobu překvapivé. Myslím, že to není náhoda a zajímal by mě důvod.
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 02.07.2020 19:53
Velmi zdařilá televizní adaptace J. B. Priestleyho detektivky. Režisér Jaroslav Dudek ji zrealizoval s hvězdnou sestavou herců jimž vévodil Karel Höger v hlavní roli doktora Salta. Výborný byl i Josef Hlinomaz coby Buzzy Duffield a Josef Langmiler jako milionář Donnington. Děj má napětí a spád a kupodivu i solidní výpravu. Hodně nadstandardní počin v naší televizní tvorbě.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 02.07.2020 19:38
Hudební pohádka, kterou režisérka Pokorná-Makoszová obsadila tėměř výhradně zpěváky. Sice oceňuji odvahu a originální nápad a také dobré kostýmy ale tento druh zábavy, který v 80.letech žažíval v naší televizi boom (např. Zpěváci na kraji nemocnice, Co takhle svatba princi aj.) není nic pro mne. Ukoukat se to jistě dá ale trvalejší hodnota veškerá žádná.
guppy
Hodnocení: 1
Přidáno: 02.07.2020 19:33
Tyto stránky
Běžte už s těmi reklamami někam................

.............................................................
Addams
 
Přidáno: 02.07.2020 19:16
Počet častí
Záhady múzeí / Mysteries at the Museum - počet častí: 360 (stav k 02.07.2020) - natáčanie však zrejme stále pokračuje
Moravaczech
Hodnocení: 1
Přidáno: 02.07.2020 19:06
Odpad
Neuvěřitelný odpad v podání neherců a Honzy Musila. Překombinované a umělé příběhy, které se snaží Honza nejen moderovat, ale i rozsuzovat za pomoci svých amatérských pseudopsychologických rad.
Lasy
Hodnocení: 7
Přidáno: 02.07.2020 18:01
Proč Nevinné lži?
Nějak jsem nepochytil jak tento film navazuje na ostatní díly televizního cyklu Nevinné lži. Jestli to bylo tím, že Janžurová předstírala nemohoucnost? Proti ostatním dílům výrazně slabší. Ale zase mě potěšili mí oblíbení herci + Havlová, která vypadala velmi dobře.
Rastaman33
Hodnocení: 6
Přidáno: 02.07.2020 17:38
Nebylo to zase tak hrozný. Trošku jako by byl Forrest Gump uklízečem. Věčný optimista Joe Špína putuje Amerikou a hledá svoje ztracené rodiče. Happy end s tou pěknou holčinou už byl těžko uvěřitelný. Kdo by chtěl mít dobrovolně malý imbecily? :-D
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 02.07.2020 15:50
Detektivka přesně v duchu doby svého vzniku. Konec 50.let byl ještě stále ve znamení nesmiřitelného boje s rozvraceči mladé socialistické republiky. Příběh má ale logiku a je dost slušně propracovaný. Herecké obsazení je znamenité. V hlavních rolích Růžek, Vránová, Ráž, Deyl a Bek a ve vedlejších a epizodních rolích se najdou hvězdy jako Záhorský, Hrušinský nebo Kopecký. K vidění je pár opravdu hodně dobrých výkonů. Takže jako celek bych tenhle film hodnotil jako lehce nadprůměrnou záležitost.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 02.07.2020 15:34
Tato komediální scifi satira mě kulantně řečeno moc neoslovila. Pár bodů si to snad zaslouží za odvahu pustit se do něčeho co se do té doby u nás příliš netočilo (tady myslím scifi a nikoli satiru) a herecky to také docela ušlo ale pan režisér Oldřich Lipský natočil řadu lepších věcí. Tenhle film je sotva průměr.
curil
Hodnocení: 5
Přidáno: 02.07.2020 14:33
Oproti původní "Nakládačce( (1977 - G. R. Hill) s Paulem Newmanem nemá kromě názvu film nic společného. Ač vyhledám filmy ze sportovního prostředí, zejména fotbal, basket, dostihy, baseball, box, tento příběh je založen na úmyslu prohrávat zápasy a tak vydělávat peníze podle přání majitele klubu. To jde už proti přesvědčení každého sportovce, nicméně hokejisté pod vedením béčkového Stephena Baldwina se s tím vypořádají po svém. Děj je přitažený na vlasy, takové bitky se mohou odehrávat maximálně v klecích MMA. Gary Busey má vedlejší úlohu "potrefeného" majitele klubu. Role trenérky u mužského mančaftu je další do nebe volající hloupost, to snad nepatří ani do komedie. Pro ortodoxního hokejového fanouška může sledování filmu zanechat trvalé duševní následky.
Manučao
Hodnocení: 5
Přidáno: 02.07.2020 13:37
Červený barón v službách nemeckého letectva kolí každého protivníka, pritom sám je vyprahnutá púšť, aj keď tvorcovia sa diváka snažili v závere presvedčiť, že tomu nie je celkom tak. Film iba priemerný, zaujímavejších momentov je bohužiaľ ako šafránu.
Rastaman33
Hodnocení: 5
Přidáno: 02.07.2020 12:29
Hádka moc nemusím, takže předchozí díly neznám. Díky požitému vínu od producenta filmu (vinařství Vican), se na to i tak dalo koukat. Pár vtípků se objevilo. Hádek opět vypadal, že se každou chvilku rozbrečí, děj plynul dost vlažně. Krádeže střídají podvody. Až se člověk diví, že někdo ještě to víno pěstuje. Hodně dlouhých zaběrů na Vinohrady, málo děje. Celkem dost nelogičností v příběhu. Příkladně: děti si měří čas lezení na skálu (a lezou na ni tedy pravidelně), přesto je potom musí Hádek potupně spouštět v úvazku. Braňo Deák se pokouší svést Kláru s obrovským bubnem. Atd...atd. Myslím, že za pár dní ani nebudu vědět, o čem to bylo.
Jarda.ftr
Hodnocení: 1
Přidáno: 02.07.2020 10:44
MORBIDITA
Jen nechutná morbidita a krutost. Film založený na odporné nechutnosti, protože děj a zápletka jako takové jsou jen obrovská nuda. Je to hnus když se filmy zakládají na takovéto odporné morbidnosti a společnost - hlavně mladá - se naní stává zavislou a vyžaduje ji. pak se divte otřesné agresivitě mezi mladými.
Svarcneger
Hodnocení: 9
Přidáno: 02.07.2020 09:46
Oddychovy snimek...
Uklidňující film se skvělými hereckými výkony a dobrým scénářem. Hlavním tématem je rasismus v šedesátých a vztah mezi černochem a Italem, který mu dela řidiče a ochranku k tomu kus skvele muziky. Mohu vřele doporučit!
peginka
Hodnocení: 6
Přidáno: 02.07.2020 08:36
Super lekačky... ani se mi nechtělo jít vysypat odpadky. Nicméně herecké výkony byly tak pro film béčkový, možná céčkový.
FLA
Hodnocení: 6
Přidáno: 02.07.2020 06:50
Upřímně jsem se bál, že to bude horší blbost. Pokud vypnete, jedná se o nenáročnou komedii, která odkazuje na známej seriál a v mnohém si jde po svém. Krásná vypracovaná těla, léto, nekomplikovaná zápletka, bujné dekolty:-) Na jednu čumendu to ujde - 60%.
Prorok_Mysterionu
Hodnocení: 9
Přidáno: 02.07.2020 04:18
Nebezpečí Wille Robinsone!
Chcete cestovat vesmírem, řešit spousty problémů vycházejících z náročných a nečekaných situací, zažívat jedno dlouhý dobrodružství a dostávat se čímdál hlouběji nejen do vesmíru, ale i do duší ostatních členů posádky? Stačí být Ztraceni ve vesmíru!
Seriál mi zaplnil lačné díry v mozku tam, kde na to nestačil Star Trek Picard. Hlavně akcí a mladým masem. Ňami ňami. Cením si i snahy tvůrců natočit zas jednou normální seriál, kde postavy jak imbecilové neřeší všechny problémy tím, že si dají navzájem po tlamě. Ono by to ani nevypdalo dobře uvážíme-li, že většina postav jsou vědci, doktoři, inženýři a geniální děti.
Ke cti seriálu naopak nepřispívá, že si scénáristi a scénáristky někdy až moc okatě ohýbají fyzikální zákony jak se jim hodí.
A taky už by mohli něco udělat s tou hudbou. Hrát ve scifi seriálech z budoucnosti orchestrální klasiku mi připadá čímdál víc směšný. Asi jako kdyby v komediích pořád hráli honky tonk. Neříkám, že je špatná, jenom se tam už moc nehodí. Tak jako se na rozdíl od původního seriálu ze šedesátých let už nelítá vesmírem v plechovce s oknem z paneláku, ale inovovaným Jupiterem 2, stejně tak mohli inovovat i hudbu.
Potom je taky zvláštní, že se tvůrci drží současných stereotypů a estetiky. Takže v roce 2050 budou například furt muži bez výjimky nosit krátký vlasy a ženy dlouhý a bude v módě pořád šedá barva. Taky mě pobavila mechanická měřidla na mateřské lodi Resolute. Dál už mě nenapadá co bych zkritizoval.
Dobrodružství vstříc v roce 2021 s třetí sérií tohoto lahodného seriálu!
topipig
Hodnocení: 10
Přidáno: 02.07.2020 01:53
Asi se zase budu opakovat, ale nemohu jinak. Jiří Svoboda byl v osmdesátých létech na vrcholu a každému filmu na kterém pracoval vtiskl neotřelou fazónu. Skalpel, prosím je precizně natočené drama z lékařského prostředí s parádně vytříbenými charaktery postav v čele s geniálním Miroslavem Macháčkem v hlavní roli. Miluju jeho vnitřní monology, které jsou zatraceně pravdivé a nabité životními zkušenostmi. Tohle je první liga, žádné kýčovité plácání, ale tvrdá škola. Takové filmy s výraznou hloubkou už u nás nemá kdo natočit. K profesionální dokonalosti si režisér přizval svoje stálé spolupracovníky, kameramana Vladimíra Smutného a hudebního skladatele Jozefa Revalla, kteří mají nemalou zásluhu na tom, jaké ve výsledku film tvoří sourodé dílo. Jako bonus ve snímku zúročili svoje umělecké schopnosti Jan Švankmajer, který se postaral o výtvarnou spolupráci a František Vláčil, jenž dohlížel v roli asistenta vedoucího výroby. Takhle se potom rodí FILM nejlepších kvalit.
topipig
Hodnocení: 9
Přidáno: 02.07.2020 01:22
Osud bývá nevyzpytatelný, Ota Pavel si tak brzo zemřít nezasloužil. Na druhou stranu při jeho strašné diagnóze byla smrt asi vykoupením. Paradoxně svoje nejlepší díla napsal v blázinci. Tenhle dokument je nabitý informacemi a archivními zvukovými nahrávkami samotného Oty Pavla nebo jeho matky Hermíny a jako pocta jemu samému plní funkci stoprocentně.
Frolíček
Hodnocení: 8
Přidáno: 01.07.2020 23:34
Velmi slušný vstup do poslední sedmé série, který slibuje hrátky s časem a návrat ke "staré dobré" Hydře.
charlie1612
Hodnocení: 8
Přidáno: 01.07.2020 23:04
Přestože se jedná o film z roku 1984, je to stále výborný a vtipný film. Samozřejmě trochu zestárl, především technicky, ale hlášky zůstávají. Film je naštěstí i skvěle dabovaný a tak má náš divák nerušenou zábavu. Drobné nelogičnosti či přímo chybky divák rád odpustí.
Petr.c17
Hodnocení: 8
Přidáno: 01.07.2020 22:49
Je potřeba říct při posuzování tohoto filmu, že jsou zde minimálně 3 roviny k různému hodnocení. 1. herecký výkon Kristen - který mi připadal dokonalý - ale mám pro ni slabost, postrádám proto objektivitu, dobrá. 2. historická postava herečky Seberg a výsledný dojem z ní 3. Režijní práce a film jako celek - tady bych viděl určitě prostor pro zlepšení. Co se týče druhého bodu - boj za lidská práva doufejme, že vždy posouvá celou naši planetu k lepším zítřkům. To, že herečka a její motivace sejít se s černošským aktivistou měla ambivalentní motivaci, je jiná věc a to jak si s ní (s herečkou Seberg) zahrál osud - v tomto případě FBI, je na nekonečnou rozpravu na téma - co bylo dříve - vejce nebo slepice? V tomto případě: náhoda či osud. Floskule o slepici a vejci nechtěla zde vůbec hanlivě označovat ani herečku ani nikoho kolem ní. Výsledný dojem je pro mě jasný - užil jsem si film jako "clebration of an actress Kristen Stewart and her creative abilities".
jarda53
Hodnocení: 3
Přidáno: 01.07.2020 21:01
Wallace Langham v roli Hodgese hraje opět hlavní roli a to je o ničem. Zpracování epizody je hrozné, koronér je ožralý, Hodges plácá své nesmysly, za což by si zasloužil týden domácího vězení a zákaz televize...
curil
Hodnocení: 4
Přidáno: 01.07.2020 20:17
Tímto filmem mě Nikolka přesvědčil, že se už definitivně zařadil mezi herce průměrných filmů, nebo spíše "béček". Ale i tady bude mít zdatnou konkurenci mezi zavedeným Saegalem, Stathamem, Lundgrenem, Jonesem, Willisem a dalšími. Tento thriller varuje už svým začátkem, přestřelkou a dohovorem mezi dvěma nájemnými vrahy, která trvá dobře dvacet minut a není vůbec napínavá. Pokračuje dále nudnými dialogy a ještě nudnějším dějem. Nechci tím říct, že se příště už na svého dříve oblíbeného Cage nepodívám, ale už se nebudu dívat s nějakým zvláštním očekáváním.
klasifikátor
Hodnocení: 9
Přidáno: 01.07.2020 18:40
Z mého pohledu skvělá komedie. Originální a dobře propracovaný nápad pro příběh, Louis de Funes jestě stále na vrcholu sil a jako bonus i další herci, které mám rád M. Lonsdale a především Paul Preboist (podle mého názoru vůbec ten nejlepší francouzský figurkář). Špičkový dabing je samozřejmostí a tak se vždy znovu rád dívám a bavím.
MildaX
Hodnocení: 7
Přidáno: 01.07.2020 16:28
Příjemná komedie na nedělní odpoledne. V anotaci píší "inspirativní komedie", tak to souhlasí, ale psát o zmizení hlavní hrdinky je trochu mimo, protože to se stane až v poslední čtvrtině filmu. Cate Blanchett role sedla.
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 01.07.2020 15:24
Velmi zdařilé převedení několika povídek Karla Čapka do filmové podoby. Režisér Martin Frič je sám o sobě záruka kvality a zde si vzal na pomoc plejádu předních herců na čele s hvězdami jako jsou (či spíš byli) Marvan, Pištěk, Smolík, Filipovský a další. Nad nimi ale trčí výkony Františka Kováříka v roli vesnického náboženského fanatika Juraje Čupa a Vladimíra Šmerala hrajícího několikanásobného vraha Kuglera. Stejně jako Čapkova tvorba je i tento film hodně nadčasový.
throwaway
 
Přidáno: 01.07.2020 10:49
V jakém čase se objeví postava Milana Pacáka (bezpečnostní technik)? Rád bych to věděl, předem díky za odpověď.
Lasy
Hodnocení: 6
Přidáno: 01.07.2020 09:04
Celkem brak
Škoda, film by měl i uchopitelný potenciál. 6 bodů za mého oblíbence Cusaca, že se to točilo v česku a docela příjemné pohledy na přírodu. Jinak to nestálo za to.
topipig
Hodnocení: 2
Přidáno: 30.06.2020 23:42
Vždycky mě zamrzí a naštve, když jakékoliv silné téma naší historie dostane do rukou špatný režisér a diletant. Proč je ten vizuál tak barevně kýčovitý? Proč jsou herci špatní, někteří příšerní a bez emocí? Proč postsynchrony všude znějí všechny stejně jakoby byl předčítán nějaký dokument? Proč jsou dialogy jak z nějaké telenovely? Proč se ani pořádně nedozvíme, proč Moravec tak zásadním způsobem otočil? Proč je to všechno tak nevkusné? Protože režisérem filmu je ten, který natočil kýčovité braky jako První republika, Četníci z Luhačovic nebo Vyprávěj. Tečka.
martin.stusak.9
Hodnocení: 2
Přidáno: 30.06.2020 22:41
No jo, no. Od snímků ´Snowborďáci´ (2004) a ´Rafťáci´ (2006) už uběhla dlouhá doba a tak si někdo zřejmě řekl, že by nebylo od věci se k něčemu takovému vrátit. Jenomže si už nějak neuvědomil, že doba *prcičovských* teenagerovských filmů je už dávno také pryč. Přizpůsobení dnešní době, jako nějakou originalitou, to bohužel nezachránilo. A tak tu máme další současnou mládež, tentokrát závislých na smartphonech, snažící se během cyklistické túry se vzájemně sbalit. Hlavně kluci, kteří ani neví jak na to. A tak to všechno vypadá jak to vypadá. Jediní *nadržení* tu jsou dospělí chlapi. Už první scéna rozhovoru otce se synem dává jasně najevo, jak to celé bude vypadat. A to je asi tak všechno. Příběh? Fakt tu nějaký je? Vlivem současné liberální doby není opomenuta ani homosexualita a mezi dívkami je jedna slečna tmavé pleti. Nic proti ničemu, ale kdyby toho alespoň bylo využito. Současné propagandistické míchání ras, či homofobní a sexystické urážlivé prupovídky do toho rozhodně nepatří. Jenomže ono tady v podstatě o nic jiného nejde. A to tu není nouze ani o nějaké ty úchylky. Dětinský pubertální humor snad jen pro pubertální diváky. “Sex je náš…” v devadesátých letech zpívala kapela Lucie a jak je vidět, čeští filmaři se toho stále drží. Sice hezky, ale už dlouho. Setsakramentsky dlouho.
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 166297
Osobností: 660975
Fotografií: 645590
Plakátů: 310769
Obsahů a biografií: 152933
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Dobrodruzi (1967)

Dobrodruzi
Prvně jsem tenhle film viděl   někdy..jako junior..v   sedmdesátých letech,a už   tenkrát ve mě zanechal   veliký dojem.Možná to bylo   tím,že více >

Autor: zelenyraul

Hitlerův kruh zla (2017) [TV ser...

Hitlerův kruh zla
Zajímavě udělaný   dokumentární seriál. Nový   úhel pohledu, nové   souvislosti a dokonce a   některé nové (aspoň pro   mě) autentické záběry. více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 7 / 10

Na nože (2019)

Na nože
Prima detektivka, zajimava   zaplatka, moc se mi libilo   obsazeni i spad filmu.   Rozuzleni taky prekvapive   takze doporucuji ;) ale je to   tip filmu ktery jednou staci   videt :)

Autor: Pecik | Hodnocení: 8 / 10

Zúčtování v zóně 51 (2007)

Zúčtování v zóně 51
Málokdy je k vidění ve   filmu žánru sci-fi tolik   nesmyslů. Autoři si   vystačí se ztvárněním   "vetřelce" přidáním   očních čoček a ve více >

Autor: curil | Hodnocení: 2 / 10

Dobrodruzi (1967)

Dobrodruzi
Tři notoričtí flákači se   vydávají najít poklad. Nic   jiného jim nezbývá. Umí   prd a do práce se jim nechce.   Poklad najdou, ale štěstí   více >

Autor: Rastaman33 | Hodnocení: 5 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.257/0.231
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz