Speciál: Bonusová sekce filmu Deadpool 2

Vydáno dne 18.05.2020 (373 přečtení)
Jsou tomu přesně dva roky, kdy šel tenhle precizní sequel do kin. A Blu-ray disky ještě nejsou vyprodané, takže kdo ještě žádný nevlastní, může to napravit. 

 

Bonusová sekce je totiž bohatá. Ne až tolik, jako v případě jedničky, ale pořád stojí za to! Předně existuje možnost si pustit jak KINOVERZI, tak SUPER NADUPANOU VERZI (SUPERDUPER CUT), která „je s láskou doplněná o 15 minut nových akčních scén a vtipů.“ Tak to stojí na obalu. Nechybí na něm ani doporučení, abychom si to podruhé užili, jako by to bylo poprvé. A citace tentokrát patří Hugh Jackmanovi (herci) z Animální přitažlivosti: „Geniální dílo. Impozantní … Nevěřím, že jsem to právě řekl.“ Tohle všechno je vskutku moc fajn. Sestřih v Menu nabízí dvě varianty – ta á la osmdesátky však zůstává upozaděna za tou moderní.

O AUDIOKOMENTÁŘ se postarali Ryan Reynolds, režisér David Leitch, scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick. K dispozici k němu tradičně nejsou české, ba tentokrát ani anglické titulky, takže se může plést, kdo zrovna mluví. Kromě zmíněného herce, jehož hlasem promlouvá sám Deadpool/Wade Wilson, protože toho si nesplete nikdo. VYNECHANÉ/PRODLOUŽENÉ SCÉNY není přesný název. Správě by to mělo být VYNECHANÁ/PRODLOUŽENÁ SCÉNA. Od každé se tady najde jedna. Vynechaná uvádí Deadpoola na lavičce v parku, kam si přisednou důchodce a důchodkyně s balónky (proto očekávaná narážka na animák Vzhůru do oblak). Ta druhá jest prodlouženým momentem, kdy se hlavní nehrdina chystá zabít novorozeného Adolfa Hitlera. To nejlepší z ní se však objevuje už v samotném filmu.

 


 

GAGREEL neboli (tady) NEPOVEDENÉ ZÁBĚRY trvají tři minutky a nejlepší na nich asi bude to, že uvidíme Brada Pitta natáčet svoje slavné cameo. DEADPOOL FAMILY VALUES: CAST OF CHARACTERS se nás pokusí přesvědčit, že Deadpool 2 je rodinný film s celou škálou emocí. Řeč bude o Cableovi, o Domino a jejím štěstí, ale dozvíme se rovněž, která z postav měla v jedné z původních verzí scénáře více prostoru. DAVID LEITCH (NOT LYNCH): DIRECTING DP2 vypráví o režisérovi a jeho přístupu, který se oproti předchozím projektům Atomic Blonde a John Wick přeci jen lišil. Do franšízy přinesl nový, svěží vítr, ale – jak podotkne Ryan Reynolds – to neznamená, že třeba Deadpool 7 by měl být ve stylu Merchant Ivory (zároveň doufá, že sedmička nebude!). Dojde na barevnou paletu, na srovnání s tvorbou Jackieho Chana, a také na dělání rozhodnutí a Leitchovu kaskadérskou minulost.

DEADPOOL’S LIPS ARE SEALED: SECRETS AND EASTER EGGS nechá nakouknout na plac, kde panovaly striktní podmínky, jako kdyby za celým projektem stála CIA. Maximální utajení, skartování scénářů, krycí jména, vtípky, sociální sítě, cameo Matta Damona, různé narážky ... Pozoruhodné a snad i trochu zamyšleníhodné. UNTIL YOUR FACE HURTS: ALT. TAKES je video, které začíná tím, že scenáristé jsou s Deadpoolem spjatí od roku 2009 (pamatuje si někdo ještě na X-Men Origins: Wolverine?) a že měl Ryan Reynolds radost, když studio posvětilo pokračování … Dokud si neuvědomil, že to pokračování bude muset nejdříve napsat.

Naznačí prapůvodní zápletku, od které však bylo brzy ustoupeno. Snad jak pro její mimořádnou bizarnost (i na Deadpoolovy poměry), tak proto, že daný pořad nebyl a není zrovna popkulturní událostí č. 1. Nebude opomenuta improvizace a s ní spojené vylepšování scénáře. V této souvislosti bude zmíněna taky tajná složka v Reynoldsově telefonu. ROLL WITH THE PUNCHES: ACTION AND STUNTS bude nepřekvapivě o akci a kaskadérských kouscích, které se v případě Deadpoola 2 pro svou náročnost neobešly bez spolupráce s těmi nejlepšími v oboru. Nutná byla také previzualizace. David Leitch, Josh Brolin a Zazie Beetz rovněž přispějí se svou trochou do mlýna.

THE DEADPOOL PRISON EXPERIMENT se věnuje sekvenci ve věznici, kam se hlavní postava vydá za Firefistem. Říká se jí Ledárna a uvnitř se designově blíží té, ze které zdrhali Arnold a SlyPlánu útěku. To však nikdo nezmíní. Architekt si ale neodpustí pravdivou poznámku o tom, že „je úžasné, co všechno se dá pro film postavit.“ Určitě nepřekvapí, že THE MOST IMPORTANT X-FORCE MEMBER neboli NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ČLEN X-FORCE není o Vanisherovi (Brad Pitt), ale o Peterovi (Rob Delaney). To je ten, který nemá žádnou superschopnost – pouze viděl inzerát. Ve videu CHESS WITH OMEGA RED spatříme postavu, které si asi napoprvé všimnul málokdo. Končí vtipným leknutím Ryana Reynoldse. SWOLE & SEXY bohužel není o Moreně Baccarin, ani o Zazie Beetz. Soustředí se vesměs jenom na přínos Joshe Brolina v roli Cablea. Protože jde o svaly, padne jméno Arnold Schwarzenneger (ale v jaké konkrétní souvislosti?). A zároveň si tento slavný syn svého slavného otce malinko posteskne, že se zábavným titulům á la Deadpool 2 dříve vyhýbal.

 


 

3-MINUTE MONOLOG je monolog, ve kterém Brolin v maskérně povídá různé věci, přičemž to trvá jen dvě minuty. DEADPOOL’S FUN SACK 2 je v podstatě bonusová sekce uvnitř bonusové sekce, na kterou jsme po minulé zkušenosti čekali. Jenže tentokrát není tolik natřískaná. Dělí se do dvou frakcí – na Videa a Fotky. Těch se tady vyskytuje ani ne třicet, přesto nabídnou příležitost k zasmání, byť se v nadpoloviční většině případů jedná o již známé propagační. Videí tu najdeme okolo dvaceti, včetně čtyř trailerů a dalších už viděných legrácek. Zhlédnout můžeme povedený krátký bijáček No Good Deed, v jehož závěrečných titulkách si určitě přečtěte rozbor novely Stařec a moře!

Za zmínku stojí hra s akčními figurkami, brazilské povídání, IMAX upoutávka, převzetí kontroly nad fotbalovým Manchesterem United, klip Ashes (+sestřih ze zákulisí natáčení) a samozřejmě mimořádně vtipných THE FIRST 10 YEARS, které stručně, ale výstižně a mistrně parodují MCU. Tečku za bonusovou sekcí učiní DEADPOOL THANKS YOU neboli DEADPOOL VÁM DĚKUJE. Je to lehce mrzuté, že Disney koupil studio 20th Century Fox a hned udělal přístupnou verzi. Neboť kdo ví, jak to bude se třetí částí, na které se už údajně pracuje. Tak uvidíme.

FOTO: CinemArt
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Bourák

Nový film Ondřeje Trojana, ve kterém si úlohu titulního (nikoli však vyloženě hlavního) hrdiny zahrál... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.095/0.084
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz