Speciál: Bonusová sekce filmu Alfa

Vydáno dne 09.04.2020 (377 přečtení)
Vzpomínáte na ten pěkný a vizuálně vytříbený filmeček, co v podstatě vyprávěl o prvopočátku fenoménu pejskaření? 

 


 

Na začátku se automaticky spustí trailer na animák Hotel Transylvánie: Příšerózní dovolená. Naštěstí ho můžeme přeskočit rovnou do menu. Samotný film je na Blu-ray disku k vidění jak v původní KINOVERZI, tak ve VERZI REŽISÉRSKÉ, která je paradoxně oproti všeobecným zvyklostem o minutu kratší!?! DELETED SCENES neboli VYNECHANÝCH SCÉN tady najdeme pět. Mimo jiné alternativní začátek a konec. Avšak vlastně všechny jsou svým způsobem zajímavé a do toho jaksi méně uceleného konceptu by jistě v pohodě zapadly. Opatřeny jsou volitelným komentářem režiséra Alberta Hughese (jenž od natáčení thrilleru Z pekla bydlí v Praze), který smysluplně vysvětluje, proč se rozhodl je do finálního sestřihu nezařadit.

BOY & WOLF neboli CHLAPEC A VLK začne jedním dokonalým úletem, když herec Jens Hultén prohlásí, že „ten příběh se odehrává před 2 000 rokama.“ V té době už přece dávno existoval Egypt i další vyspělé civilizace! Dozvíme se, že plemeno vlka Alfy je ve skutečnosti Československý vlčák, protože samotné vlky prý v současnosti není možné vytrénovat pro potřeby filmu. S představitelem hlavní lidské role Kodim Smit-McPheem museli projít několikatýdenním tréninkem, avšak ještě předtím společným kamerovým testem vzájemné chemie, jako se to dělávalo a dělává při jiných projektech – žánrově od Filmu Noir až po romantické komedie. Nikdo však nezmiňuje, co by se stalo, kdyby byl tenhle test shledán nevyhovujícím. Musel by být přeobsazen Kodi nebo pejsek Chuck?

Ke slovu se dostane i cvičitel, díky němuž pejsek pokaždé splnil všechny scénářem nařízené požadavky, resp. dost možná přidal ještě něco navíc, což se o jeho lidském protějšku bohužel napsat nedá. BUILDING THE WORLD neboli „VÝTVARNÉ ZPRACOVÁNÍ“ přiblíží záměr tvůrců, kteří vycházeli z obecně známých faktů o pravěku, nicméně naprostá většina jsou pouhé domněnky, což poskytovalo volnost při tvorbě tehdejšího světa, včetně tradic a propojení s Matkou přírodou. Své k tomu řekne i archeoložka z Britského muzea.

 


 

A doslova ke slovu se dostane také Christina Schreyer, která stvořila tu speciální řeč, kterou se ve filmu mluví a která se vedle italštiny zakládá na několika dalších jazycích, přičemž bylo nutné vystopovat jejich původ a rozvoj. Ve finále vymyslela na 2 000 nových slov. Čili je to teoreticky srovnatelné s klingonštinou Marca Okranda či navijštinou Paula Frommera. Při tom povídání o novém jazyku mně při komentářích anglicky mluvících herců OPĚTOVNĚ došlo, že používají některé stejné obraty a fráze jako my, takže všechny (nebo skoro všechny) jazyky s největší pravděpodobností mají společný prazáklad. A když už se bavíme o jazycích, tak dodejme, že na Blu-ray (a pochopitelně i NA DVD) není k dispozici čeština a u bonusů české titulky. Samozřejmě se z tohoto videa taky dozvíme, kde se natáčelo. Nutno dodat, že z hlediska geografického to rozhodně bylo pestré natáčení.

Teď zbývá už jenom A HERO’S JOURNEY neboli HRDINOVO PUTOVÁNÍ. Vypráví o Kodim Smit-McPheem. Přiblíží nám tvorbu postavy a zapojování emocí. A taky padne zmínka o těžkém kostýmu. Své k tomu budou mít co říct i spoluhráči Jóhannes Haukur Jóhannesson a Mercedes de la Zerda. A scenárista mladému herci složí velký kompliment. MEET CHUCK: THE WOLF BEHIND ALPHA neboli SEZNAMTE SE S CHUCKEM: VLK Z FILMU ALFA v podstatě ještě o něco rozšíří předtím viděné a slyšené skutečnosti o tomto konkrétním pejskovi. No, sice není zřejmé, kdo má být u počinu Alfa (původní název měl být Solutrean) cílovou skupinou, ale bonusy mě docela navnadily se na něj znovu podívat.

FOTO: Falcon
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Kanáři

Na online platformě Aerovod je k vidění i tenhle rumunský počin, který se však z větší části... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.249/0.226
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz