Speciál: Bonusová sekce filmu Avengers: Endgame

Vydáno dne 24.05.2020 (541 přečtení)
Přesně před rokem měl premiéru „jeden z největších filmů všech dob,“ který si nakonec s vypětím všech sil přivlastnil i titul komerčně nejúspěšnějšího filmu všech dob. Odpovídá té velikosti taky bonusová sekce na Blu-ray disku? 

 

Samotný film jsme si zrecenzovali TADY (a Infinity War TADY). A bonusovou sekci můžeme rozseknout zmínkou o AUDIOKOMENTÁŘI, který obstarali režiséři Joe a Anthony Russo a scenáristé Christopher Markus a Stephen McFeely. Jestli budete k jeho poslechu potřebovat titulky, tak jsou v tomhle případě tradičně k dispozici pouze anglické. Stejně jako u Bonusové sekce filmu Captain Marvel, i v této k Endgame se dočkáme dvouminutových PŘEŘEKŮ, po kterých moudřejší určitě nebudeme, ale přeci jen se alespoň dvakrát zasmějeme.

V šesti VYSTŘIŽENÝCH SCÉNÁCH, z nichž většina má stopáž okolo půl minuty, uvidíme nejrůznějších věci včetně lamy. Ta s názvem ‚Avengers poklekávají‘ to rozhodně měla dotáhnout do finálního sestřihu, protože v ní superhrdinové a superhrdinky (snad s výjimkou Gamory) dosti působivě vzdávají holt mrtvému kamarádovi! No, a stejně jako v Bonusové sekci filmu Captain Marvel, i v této k Endgame se dočkáme KRÁTKÝCH FILMŮ. Je jich celkem sedm a pohybují se v délce od necelých čtyř do dvanácti minutek.

Bonusové sekci filmu Spider-Man: Paralelní světy jsem si ji nechal nakonec, ale tady ‚Vzpomínkou na Stana Lee‘ začnu. Půjde o velkou většinu jeho cameo roliček ve filmech MCU. Párkrát si udělá srandu a snad ještě vícekrát se nechá slyšet, že je velmi šťastný člověk. Aby ne, když vytvořil tolik postav, se kterými se desítky roků poté mohl objevit ve velkorozpočtových blockbusterech na stříbrném plátně a které mají po celém světě miliony a miliony příznivců a příznivkyň. Stan Lee byl výjimečnou osobností, která zásadním způsobem ovlivnila popkulturu. Loved. Missed. Cherished. – Milovaný. Postrádaný. Uctívaný. EXCELSIOR!

‚Udáváme tón: Casting Roberta Downeyho Jr.‘ je takové příjemně nostalgické videjko, které nás zavede do roku 2007, tedy na samotný počátek MCU. Není pochyb, že všechny postavy zasluhovaly to nejsprávnější obsazení, nicméně v případě Iron Mana/Tonyho Starka to bylo ještě o něco zásadnější, protože celou ságu odstartoval. Jak bude podotknuto, tehdy neexistoval žádný model propojeného vesmíru, protože málokdo (kromě Downeyho) tušil, že to bude tolik fungovat. Tenkrát to byl vzhledem k jeho minulosti ještě docela risk ho obsadit, nicméně jedenáct roků poté sklízí od kolegů a kolegyň zaslouženě jen a pouze samou chválu.

‚Muž mimo čas: Zrodil se Captain Amerika‘ je nejpamátnější ukázkou zrodu superčlověka. Své k tomu budou mít co říct scenáristé MarkusMcFeelym, protože jsou podepsaní pod Prvním Avengerem (což vůbec není špatný film!), Návratem prvního Avengera, Občanskou válkou i oběma závěrečnými díly Fáze 3. Uvidíme ukázky ze zmíněných snímků, ale zaměříme se i na původní komiksy. Nebudeme ochuzeni o přínos neprávem „neviditelného“ výtvarníka Ryana Meinerdinga a soustředit se budeme i na přeměnu Steva Rogerse/Captaina Ameriky ve skutečného vůdce. Chris Evans promluví o té velké změně, kterou pro něj hraní této postavy znamenalo. Dobré.

 

‚Black Widow: Za jakoukoli cenu‘ vypráví o první výrazné ženské superhrdince, s jakou jsme se díky vzniku MCU mohli setkat. Přitom takové video by si určitě zasloužily i/spíše Gamorra, Nebula, Valkyrie či dokonce Lady Sif. Řeč bude o jejím začlenění, protože byla ještě jako Natasha Romanoff vždycky zvyklá spoléhat se jenom sama na sebe, což bychom si měli potvrdit v chystaném prequelu. Ostatně její představitelka Scarlett Johansson říká, že „je toho na ní ještě hodně k prozkoumávání.“ Možná i z toho úhlu pohledu, že se touhle postavou velice pravděpodobně inspiroval Luc Besson při psaní Brutální Nikity/Anny. V každém případě: Na tenhle krátký filmeček se určitě podívejte až po zhlédnutí Avengers: Endgame, protože dojde na jeden docela zásadní spoiler!

Bratři Russoovi: Cesta k Endgame‘ přiblíží režiséry, kteří byli na začátku ještě zelenáči, ale přesto splnili, co slíbili. S prohlášeními typu „nikdo jiný by Avengers nezvládnul zrežírovat“ bych byl však hóóódně opatrný. Nepřekvapí prohlášení, jak skvělý to pro ně byl zážitek a jak byli šťastní (a bohatí). Avšak vyvrcholení celé první dekády mělo přeci jen vypadat trochu jinak. Na druhou stranu prostor pro budoucí filmy se podařilo udělat dobře. Sami si správně uvědomují, že nebýt profesionálů ve štábu, ani tohle by se nikdy nemohlo podařit. ‚Pohodář Thor‘ se zaměří na tu proměnu, kterou prošel někdejší následník trůnu na Asgaardu. Z neohroženého superhrdiny v gaučového povaleče se zálibou v pití piva a požírání cukru snadno a docela rychle. Chris Hemsworth ukáže svoje těžké prostetické břicho a zmíní i vycpávky tváří, vlastně asi nikoli nepodobné těm, které nosil Marlon BrandoKmotrovi.

V současné éře nemůže scházet – byť dost kratičký a tudíž nepříliš obsáhlý – dokument, který se věnuje ženám. ‚Ženy MCU‘ hledí na silné ženské postavy, jaké si zahrály nejen Karen Gillan, Brie Larson či Evangeline Lilly. Bude nám ukázána fotka s čistě ženským obsazením. A řeč bude o vzájemné podpoře a příležitosti inspirovat divačky. A vo vo vo vo vo vo vo vo tom to je! Extra materiálů možná mohlo být více, ale na druhou stranu se těch dvaadvacet bijáků natáčelo téměř pokaždé prakticky stejným způsobem, takže veškeré zajímavosti už jsme v podstatě mohli vidět v bonusových sekcích těch jednadvaceti předchozích Marvelovek.  

FOTO: Falcon
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Téměř dokonalá tajemství

Nová, i když trochu temnější komedie od tvůrců trilogie Fakjů pane učiteli. Stále k vidění v kině Lucerna. celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.091/0.081
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz