Ze světa: Připraveni na Jurský svět 3?

Vydáno dne 23.11.2019 (823 přečtení)
Co dodat, dinosauři zkrátka táhnou.
 


 
Přitom táhnout nezačali teprve s Jurským parkem. Znovu si musím stát za svým a napsat, že se opravdu nejedná o kvalitní, jako spíše o velice nadhodnocenou podívanou. Tenhle biják zkrátka z vícero úhlů pohledu nefunguje, ale přesto si vysloužil nikoli jedno, nýbrž hned dvě pokračování. Pak se z parku změnil ve svět a třebaže nebyl dokonalý, rozhodně nabídnul o poznání kvalitnější zábavu. O loňské části s podtitulem Zánik říše se nic podobného tvrdit nedalo. Sequel víceméně vařil z vody a jen recykloval to, co jsme už předtím viděli. Přesto v tržbách překonal miliardovou hranici, takže se dalo čekat, že trojka na sebe nenechá dlouho čekat.

Dočkáme se jí v roce 2021 a nebudou v ní chybět Chris Pratt a hlavně Bryce Dallas Howard, které to nesmírně sluší. Vrátí se také Daniella Pineda a Justice Smith, který sehrál hlavní úlohu v Pokémonovi: Detektivovi Pikachu a který v Jurském světě ztvárňuje patrně nejotravnější postavu. Příznivce originálu vycházejícího z knižní předlohy Michaela Crichtona, určitě potěší opětovná účast Jeffa Goldbluma, jenž dostane více prostoru. A spolu s ním se objeví také Sam Neill (Alan Grant) a Laura Dern (Ellie Settlerová). Úplně nově se pak přidají Mamoudou Athie a DeWanda Wise. Minule pouze produkující Colin Trevorrow usoudil, že J. A. Bayona si díky režii Zániku říše poprvé od Sirotčince pořádně vydělal, tudíž na režijní židli usedne sám.

Věřme, že si povede lépe. Prozatím natočil osmiminutový filmeček Battle at Big Rock, který měl navnadit na trojku. Bohužel pokračuje v nelogičnostech a předvídatelnosti. Takže zcela absentuje napětí a ani dinosauří bitva není žádná pecka. Také tenhle kraťas tedy především podtrhuje přes šedesát roků staré umění Karla Zemana a jeho mimořádné Cesty do pravěku. Na druhou stranu úryvky přerušující závěrečné titulky naznačují, resp. potvrzují, že z příběhového hlediska by Jurský svět 3 měl stát za to.

FOTO: cinema.de
 
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Kanáři

Na online platformě Aerovod je k vidění i tenhle rumunský počin, který se však z větší části... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.081/0.07
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz