Recenze: Znovu ve hře

Vydáno dne 01.02.2019 (620 přečtení)
Neplést s filmem Zpátky ve hře!
V tomto totiž nehraje Clint Eastwood. Kdyby ano, asi by něco nebylo v pořádku, protože pro jeho drsňácké či bezejmenné postavy tady zkrátka není místo. V hlavní roli uvidíme kočku Jennifer Lopez, takže není složité si spočítat, že se jedná o romantickou komedii, resp. tzv. chick flick. Cílovou skupinou jsou tedy dívky a ženy ve věku cca 18-45, nicméně to neznamená, že by pro jejich mužský doprovod byl tento snímek nějak pobuřující. Avšak zároveň patrně není třeba dodávat, že nabízí nějaký ryze originální příběh či postup.

Jede se de facto podle zavedené hollywoodské šablony. Maya dělá svou práci velmi dobře a dělá ji už dlouho. Tajně doufá, že by se mohla konečně stát manažerkou, jenže šéf jest jiného názoru. Zřejmě jde především o to, že se holt narodila jako žena, takže přednost dostane muž, jehož teambuildingová cvičení jsou dost stupidní. Proto se rozhodne se ctí odejít, kdyby ovšem tedy bezprostředně po cool zpomalené sekvenci hloupě nezakopla. Ráda by se stala posilou týmu ve společnosti F&C. A aby byly šance na přijetí větší, zfalšuje kamarádčin syn její životopis ...

V nové firmě se potká se spolumajitelem a jeho dcerou Zoe (Vanessa Hudgens). Sama se mezitím stihne rozejít se svým přítelem, protože chce děti, zatímco ona si v sobě nese hluboko zakořeněné trauma z doby, kdy jí ještě nebylo osmnáct. Hlavní zápletka ovšem spočívá v tom, že šéfova dcera a její kolega Mayu podezírají, a tudíž složitě nacházejí společnou řeč. Rozdělí se tedy na dva týmy. Úkolem bude v daném časovém horizontu vyrobit krém. Maya, která složitěji shání lidi, chce takový, jaký funguje na čistě organické bázi (k čemuž snad dopomůžou lístky z Hirošimy), zatímco soupeři vyvíjejí produkt, který bude pokud možno o něco více přírodní než ten dosavadní.

Zoe si postupně začne hledat k Maye cestu, ale delší dobu není jasné, jestli to myslí upřímně, nebo jestli chce pouze získat její důvěru, aby mohla sabotovat její práci a tu soutěž vyhrát. Nebude trvat dlouho a celá tahle linka dostane hlubší, avšak zároveň předvídatelný význam. No jo, jak vidno, holky zkrátka drží při sobě a dříve či později musí vždycky s pravdou ven. V tomto případě až poté, co holubice při slavnostím vypuštění vletí přímo do kamionu a vybouchnou. To je po čínském veterináři, co do sluchátka hlavní hrdince napovídá, jak se co řekne v jeho rodné řeči, přičemž současně kolegovi říká informace o psovi, kterého má na stole, druhý nejvtipnější moment filmu.

Znovu ve hře totiž není z těch komedií, u jakých se celou dobu řádáme smíchy. Jde prostě o tu nenáročnou a docela pohodovou, u jaké se má hlavně relaxovat. Nejedná se tedy o nadsazenou feministickou taškařici typu Jedna za všechny. I když tahle se snaží o jistý přesah v podobě závěrečného poselství o tom, že by se ženy neměly cítit ani v zaměstnání méněcenné kvůli tomu, že jsou ženy. Že můžou dokázat taky velké věci a že to nejsou chyby, co je omezují v rozletu, nýbrž strach, že je udělají. A pak se můžou zlobit jenom samy na sebe. To určitě může být pro divačky inspirující. Diváci si zase jistojistě užijí pohledy na Vanessu Hudgens a Jennifer Lopez.

FOTO: Vertical Entertainment
Hodnocení autora: 6/106/106/106/106/106/106/106/106/106/10
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Téměř dokonalá tajemství

Nová, i když trochu temnější komedie od tvůrců trilogie Fakjů pane učiteli. Stále k vidění v kině Lucerna. celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.099/0.088
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz