Recenze: Ovečky a vlci: VELIKÁ BITVA

Vydáno dne 23.01.2019 (1494 přečtení)
Nový rodinný animák, který je sice ruský, ale to byl přece Vlk a zajíc taky. 
Nebude od věci si napsat, že se jedná o druhý díl. Avšak klíčové události z jedničky nám budou hned v úvodu připomenuty. Veskrze jde o to, že vlk Šedák byl narcistní hovádko a jako takového ho sexy modrovlasá vlčice Bianka nechtěla. Vydal se tedy na cestu, aby se změnil a potkal moudrou kamarádku, která mu v tom pomohla. Získal srdce své vyvolené a do toho zařídil, že ovečky a vlci žili pospolitě v jedné vesnici. „To je přece proti zákonům přírody, aby šelmy hospodařili se svou kořistí,“ prohlásil vůdce černých vlků jménem Běs. A když jedna strana rázně preferuje něco jiného, než ta druhá, obvykle to znamená válku.

Nebo minimálně bitvu, přičemž někdy může stávající konflikt vyřešit i diplomacie. Dobré, avšak v případě Oveček a vlků: VELIKÉ BITVY trochu protikladné. Rvačky s údery a kopanci jsou zobrazeny velice zajímavě a dalo by se napsat i realisticky, ale je otázka, jestli jsou malé děti připravené na tento druh vlčího násilí. Takže vzhledem k cílové skupině asi dobře, že se v závěru nedočkáme řežby jak v Helmově žlebu. Úroveň animace je jinak obecně překvapivě dobrá, akorát vůdce zlých vlků připomíná trochu Willyho Foga.

 


 

Jenom režisér úplně nepřesvědčil o svých vypravěčských schopnostech. Občas zbytečně přidává na tempu, přestože by si daná situace zasluhovala větší klid. I proto, že repliky a dialogy sem tam nedávají neprůstřelný smysl. A bez těch „postaru“ vyvedených sekvencí bychom se jistě taky obešli. Nicméně se podařilo zachovat důležitý výchovný prvek, resp. výchovné prvky, což nebývá pravidlem ani u hollywoodských animkáků, které mnohdy chtějí být rádoby vtipné a přitom děti akorát pletou. U Oveček a vlků: VELIKÉ BITVY rozhodně nebude na vině české znění, které má velice povednou úroveň.

Jak už to tak u animáků bývá, dočkáme se charakterově rozličných postaviček. Ty se přitom nestávají karikaturami, jak bývá nemilým zvykem. Nejpozoruhdnější rozhodně bude jedna z těch vedlejších, tedy vlčice Bianca, která nejenže je sexy, ale zároveň se jedná o akční hrdinku pomalu jak z projektů Roberta Rodrigueze či Jamese Camerona. Tak na hraně je to s černou ovcí Josefou, která je fakt afroameričanka a nemluví. Přesto se stane objektem milostného zájmu a jako první okusí kouzelný lektvar, jenž jí dodá nadovčí sílu. Dále tu máme kupříkladu tu dobrou kamrádku-věštkyni či poctivého stavbyvedoucího (pevnost) a jednu sabotážní krysu. Takže z pohledu postav všechno v pořádku.

Ovečky a vlci: VELIKÁ BITVA je počin, v jehož prospěch hraje i krátká stopáž. Díky ní působí ucelenějším dojmem. Ačkoliv nějakou tu vtipnou scénu navíc bychom jistě snesli. Protože jak ukazuje třeba snaha dostat se ven z „domácího“ vězení u jednoho ze spoluobyvatel vesnice nebo ta, ve které Šedák navádí kolegu k opatrnosti ve chvíli, kdy přivezou odesilatelem zaplaceného Trojského koně, scenáristé takové napsat umějí. Jenom zůstává trochu sporné, že jsem si při sledování několikrát vzpomněl na Dead Snow 2: Rudý versus mrtvý. Ovšem to nic nemění na tom, že tenhle animák lze i přes ty některé nedostatky doporučit.

FOTO: Bohemia MP
Hodnocení autora: 7/107/107/107/107/107/107/107/107/107/10
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Téměř dokonalá tajemství

Nová, i když trochu temnější komedie od tvůrců trilogie Fakjů pane učiteli. Stále k vidění v kině Lucerna. celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.109/0.082
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz