ohodnotit

Forrest Gump

Žánr:
Rok:
1994
Délka:
142 minut
Premiéra v ČR:
20.10.1994
„O muži, který byl vším a u všeho.“

Komentáře k filmu Forrest Gump

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 219
SvoKar
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 15.2.2011
"Nejsem moc chytrej, ale vím, co je láska"
Na můj vztah k filmu mají   vliv 2 události mého   života, které s ním samy o   sobě nesouvisí.   Následující odstavec není   o něm, ale o nich: hudbu z   něj jsme měli na nástupu na   maturitním plese 4.2.2000 v   Poličce. Já do té doby film   neznal, ale věděl, že   hrdina má IQ 70, proto jsem   byl proti, ale marně. Když   jsem ho později viděl, velmi   se mi líbil, byl to nej   "umělecký" film,   co jsem měl rád, tehdy bych   mu dal 10 bodů. Před 5 lety   proti vůli celého   pracovního kolektivu   přeložili naši velmi   oblíbenou kolegyni, do které   jsem byl nejen platonicky   zamilovaný. Potřeboval jsem   se "vyřvat" a   věděl, které filmy na mě   takto působí - volba padla   na Forresta a ulevilo se mi.   Smířil a zvykl jsem si ale   až mnohem později.
Nejdojímavější pro mě   byly a jsou scény, kdy   Forrest říká o válce   "jen jedno" a ve   vodě před památníkem se   sejde s Jenny, a samozřejmě   její smrt a jeho rozhovor s   ní. Nevím, jestli ho   dostala, ale podle mě by i   Robin Wright Penn za svůj   výkon zasloužila Oscara.   Jennyin život mi připomíná   mou bývalou lásku, které   velmi brzy zemřela matka a   ona se s tím nikdy   nesmířila, asi ani   nesmíří, a proto nedokáže   být šťastná, a stále   něco hledá, snaží se za   něčím jít, i když sama   ani neví, za čím. Prostě   štěstím, které nedokáže   definovat. Nikdo. Naštěstí   zatím nedopadla jako Jenny,   ale myslím, že stáří se   nedožije.
Mimochodem   četl jsem i předlohu, ta se   snaží vyloženě jen o   komiku, v ní bych hloubku   nehledal, a Forrest zažil   ještě víc - dokonce se   dostal do vesmíru.   Pokračování už je jen   odvar - snad ho   nezfilmují.
Kvůli   výše zmíněnému mám rád   jeho hudbu, pro mě spolu s   Predatorem druhý z vrcholů   kariéry Alana Silvestriho.  
Ač ho mám stále   rád, trochu už to   "opojení"   vyprchalo, dnes už mu 10   nedám.
argenson
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 12.10.2008
Obecně nijak nemusím   americkou kinematografii,   nemusím ani Toma Hankse (snad   ve Philadelphii, tam ano) a   mě prostě Forrest Gump   nebavil a nudil. Když mi   někdo valí do hlavy dvě a   půl hodiny všeobjímající   patriotismus a patetická   životní moudra, která by   zvládnul i méně zdatný   student scénáristiky, tak to   není nic pro mě. Děkuji,   dvakrát vidět stačilo   (druhý pokus jsem učinil se   sebezapřením ve snaze   pochopit a asi jsem   nepochopil).
jarda53
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.10.2010
Film nemá chybičku, nic jsem   nenašel, za co bych autory   vypeskoval, proto také Hanks   za roli získal Oskara.   Českého Oskara bych dal za   kvalitní dabing, kdy nemusím   číst titulky a můžu se   věnovat plně obrazu..
Erkul
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 23.4.2012
Prosťáček po krůčcích   buduje mimovolně svůj život   a vše, co mu příjde do   cesty, mu nějakým   zázračným způsobem   přináší dobro a štěstí,   lásku a pochopení. Film v   sobě skrývá jistou   symboliku znaků, co jsou   Američané a na straně   druhé, ukazuje, že se   musíme od Gumpa učit žít   pro druhé. To je v podstatě   hlavní poselství celého   filmu.
veverka-zrzka
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 17.1.2008
Film, který stojí za to, aby   jste si k němu sedli a   podívali se na něj. Kdo ho   ještě neviděl, o hodně   přišel!!
efCZa
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 13.4.2007
go forrest go! FG patří snad   již ke klaice, kterou   nevidět, by byl hřích.   TomHanks podal vrholný výkon   ve ztvárnění   jednoduššího mladíka. Měl   k tomu však výnorné   podmínky - jelikož scénář   je vypilovaný,   promyšlený...a brilantní.   FG je skvělou kombinací   komedie, citlivosti a také   ironie, která se přecejen   tak často nevidí.
MARi0
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.10.2008
Forrest Gump
Patří mezi 501 filmů,   které musíte vidět.
Jmenuji se Forrest.   Forrest Gump (kam se na toto   hrabe slavné Bond, James   Bond).
Jeden z mých   opravdu nejoblíbenějších   filmů. Forresta si prostě   nelze nezamilovat - Oskara   získal opravdu zaslouženě.   Tom Hanks je skvělý   (ostatně jako vždy), nic   nemá chybu. Nejlepší mapa   americkou historií:-)
Trochu bych vytkl   příliš zdlouhavý konec,   ale opravdu jen trochu, na   hodnocení to nic nemění. A   i kdyby, soundtrack vynahradí   ztracené body dostatečně...   Kdo neviděl, jako by neviděl   nic...
hledaseniki
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 9.3.2011
Forrest Gump
Forrest Gump je jednoduše   geniální film. Příběh   vyprávění na lavičce při   čekání na autobus je   směsicí romantiky, dramatu a   našlo by se tam mnoho   dalších žánrů. Robert   Zemeckis společně s Tomem   Hanksem dokázali to co nikdo,   film je nadčasový a tak se   nemůžeme divit, že i po   mnoha letech se stále drží   na vrcholu nejlepších   filmů.
Při   sledování příběhu   Forresta Gumpu nemůžete   zůstat klidní a tak Vás   nakonec dostane na kolena.
Dojemný zároveň vtipný   příběh plný moudrých   řečí od maminky, které se   tradují dodnes a není divu,   přesně pro tuhle genialitu   Roberta Zemeckise miluji a   vždycky budu!
Frolíček
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 20.1.2015
Myslím, že Zemeckis vydělal   na tom, že zvolil   netradiční příběh   vyprávění a k tomu měl na   tehdejší dobu slušné   technické možnosti, jak toto   vyprávění ještě podpořit   a navíc, těžil ze   zásadních momentů americké   historie. Přijít Forrest o   pár let později, už by byl   přebit dalšími technickým   vychytávkami typu Titanic a   neměl by jeho příběh   takový dopad. A pak   prosťáček, který našel   svůj úspěch, podpořený   schopným Hanksem, na to   prostě Amíci slyšeli.
Mě osobně chvilku trvalo   než jsem příběhu přišla   na chuť, ale nakonec ho   dokážu ocenit. Ale větší   zásluhu na tom má Gary   Sinise.
pataamat
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.4.2009
Keď sa nepozeráme na realitu   , ale na to , že je to film   tak je to geniálny ffilm   ,hlášky dej ,herci a vlastne   všetko .Ako akože podla neho   prebral Elvis kroky , potom   utíkej Forreste,krevety na   každý spôsob ala Bubba Blue   , spôsob ako zachránil   kamarátov na vojne , jeho beh   naprieč USA ale to sa vlastne   ani nedá vymenovať to treba   vydieť.
FLA
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 11.12.2011
Jo jo prosťáček Forrest a   Zemeckisův velký úspěch.   Mohl být malinko kratší,   ale je nezapomenutelný.   Hlavně se mě líbilo jak se   Zemeckis vypořádal s   episodou z Vietnamu. Peklo a   hrůzy nechal vícemeně   stranou a je to dobře   natočeno, že tam scény   konsolidují s tím jaký   Forrest byl. Dobrý a dojemný   film.....
M.A.G.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 27.1.2010
Je asi zbytečné tento kousek   nějak komentovat, všechno   podstatné už bylo jistě   řečeno v předchozích   komentářích. Já jenom   dodám to, že se ani   nedivím, že je tento   filmový počin tak vysoko v   žebríčku hodnocení.   Určitě si to právem   zaslouží.
jmenuji.se.libor
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 1.4.2018
Film má svoje kvality v tom, že ukazuje USA
Film ukazuje průřez   emerickou historií v podání   mírně zaostalého Foresta,   který jak Jára Cimrman byl u   všeho jen tak mimochodem si   stáhl trenýrky u prezidenta,   no je to legrace i poučení   zárooveň nejen o americké   historii, ale i o tom, jak   čeští filmový diváci   dokáží hodnotit filmy tzv   spolu s davem, prostě se   vezou až na vyjímky, vézt   se davem je přeci pohodlné a   podporuje to vlasní ego.   Nicméně každý má nárok   hodnotit filmy podle svého,   jen je s podivem, že mi jako   světová filmová velmoc   přes skutečně kvalitní   filmy máme tamk málo   hodncených fimmů v první   top 10 na filmové databzy,   která je věnována hlavně   českým filmům, Ale proč   tomu tak je, by nám asi   vysvětlil sám Fores Gump,   řekl by - mi v usa točíme   filmy, a kde je nějaká   česká republika to je   nějaký člun na chytání   ryb? Já mam raděj Otíka z   filmu Vesničko má   středisková, toho neodvedli   do nesmyslné Větnamské   války, byl doma ve vesničce   střediskové, pěstoval   holuby a lidi z vesnice ho   měli rádi:-)
Petra.Barbie
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 17.5.2008
Citově působící, ale nic víc...
...k tomuto filmu přistupuju   s rozpaky, na jedné straně   nám vypovídá o člověku,   který i přes určitá   omezení se vlastní pílí a   jakoby mimochodem vypracoval k   neuvěřitelným úspěchům,   soucítíme s ním, když se   mu ostatní smějí, litujeme   Jenny, jedinou kamarádku,   která je zneužívána...ale   i přes mnohé k zamyšlení   volající momenty to není   film, u něhož mám potřebu   ho jak se říká vidět!   Jednou, dvakrát či za   dlouhý čas, ale už nic   nového nepřinese...na Toma   Hankse čekaly daleko lepší   role...takže bez   vážnějších výhrad a   kritik, ale opravdu jej   vnímám jen jako průměr,   nic víc.
Agostino
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 31.1.2009
Vo filme Forrest Gump podal   Tom Hanks jeden zo svojich   najlepších hereckých   výkonov. Filmy takého to   žánru sa veľmi často   nenakrúcajú. Preto je vo   svojom žánre ojedinelý.
Tento film som už videl   niekoľkokrát, popritom si ho   stále rád pozriem. Dej filmu   je vynikajúci, ale človek sa   potrebuje vžiť do deju filmu   pri pozeraní, aby pochopil,   že o čom je podstata filmu.   Podľa môjho názoru,je to   film, ktorý sa dá stále   pozerať.
prvosenka
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 13.11.2011
FORREST GUMP

Tom Hanks v oscarové   roli. Právem si zasloužil   toto ocenění. Hrál s   přehledem a dobře. I   když….
Amerika je   bezesporu země neomezených   možností. Chlapec, který   má IQ 75, a kterému matka   jen stěží vydobude školní   docházku v „normální“   škole, pak vystuduje vysokou   školu. No když mu řeknou   aby utíkal a on utíká, a na   hříšti se mu daří, tak   proč ne, že? Hlavně že   studuje za místní sportovní   družstvo. Prožít válku v   pohodě bez starostí o   zítřek, to by šlo. Stát se   milionářem jen tak, dlouho   jsou sítě prázdné a pak   … a hurá už jsem   milionář. Tak teď nevím,   co je sranda a nadsázka a co   mám brát vážně. V   závěru jsem čekala, že se   probudí někde v ústavu s   rukou v nočníku a všichni   tak pochopí, že to všechno   byl jen výplod choré mysli,   ale asi ne. V Americe prostě   ne. Takže poselství filmu mi   uniklo. Nemohu si odpustit   poznámku, že lidé, kteří   si nedělají starosti o svou   budoucnost to mají bezesporu   v životě snazší. Tak jen   doufám, že nebudeme   dostávat toto DVD v rámci   předvolební kampaně. Ale   dost. To byla polemika k   námětu.
Po   filmařské stránce filmu   nelze nic vytknout. A proto si   tento film po právu   zaslouží vysoké hodnocení.   A až se budu zase chtít   pobavit na účet našeho   nového „velkého bratra“,   tak si to s chutí pustím   znovu.
Duri86
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 12.11.2011
poutavý, dramatický, smutný   , vtipný film . v tomto   případě se tyto přízviska   nevylučují. pokud vidíte   poprvé děj vás chytne a   drží. podruhé už vám to   odbýhá jinak a zdál se mi   najednou kratší :-) nevim   jak je to mozne. Tom Hanks   předvedl že je vynikající
LenC2
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 19.4.2009
Zemeckis tento film pojal   úžasně a Hanks v roli   Forresta je fonomenální.   Víc se ktomu nedá napsat   tento film se musí vidět.
261972
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 1.8.2011
Tenhle fil mě naprosto   dostal. Úžasný,   překrásný a dojemný   příběh. Tom Hanks podal   naprosto dokonalý výkon.   Všechno, co prožíval jsem   prožívala s ním a dostalo   mě to až do fáze brečení.   Rozhodně tento film   doporučuju všem kteří   mají rádi Toma Hankse ale i   všem, kteří si rádi   zabrečí
BinLADIN
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.6.2009

Můj film miláček opravdu   mohu všem doporučit po   strance hlavního   představitele je to prostě   bomba jsem docela natěšen na   II díl doufám že to   nepokazí prostě pastva pro   oči
Kuvik
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 1.1.2010
Hodnotný dojímavý príbeh   Forresta Gumpa, i ked zaiste   nie celkom reálny, najmä to   s tým jeho zázračným   okamžitým uzdravením.   Najviac ma zaujala pasáž z   Vietnamu, kde boli aj veľmi   dobré akčné scény aj   bojové efekty., ďalej ma   najviac oslovil príbeh   poručíka Dana Taylora,   ktorého výborne zahral Gary   Sinise, povedal by som, že   najlepší herecký výkon v   tomto filme. trocha mi   prekážali technické chyby v   záberoch pri dvoch scénach,   kde v oboch prípadoch sú   Forrestovi prenasledovatelia   bezprostredne za ním, resp.   veľmi blízko a v ďalšom   zábere je zrazu Gump   niekoľko metrov ďalej - čo   je snáď Superman, že za 1-2   sekundy prebehne vyše 10   metrov ? Ale napriek tomuto je   to veľmi hodnotný film, s   dobrým scénarom. Ak by tu   chýbala vietnamská epizóda   a najmä skvelý G. Sinise,   film by nebol pre mňa až   taký zaujímavý.
Langley
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 31.8.2012
Nevím proč, ale po   shlédnutí tohoto výborného   snímku jsem vždy poněkud   nějak naměkko. Film   nasáklí mnoha emotivními   momenty, které se do diváka   zakousnou a už nepustí. Plno   mouder, jenž jsou citovány   dodnes, skvělé herecké   výkony, kombinace mnoha   žánrů, že si musí snad   každý člověk přijít na   své.
Chrustyn
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.10.2007
Dokonalý, překrásný film.   Film je tak neuvěřitelně   optimistický, že dokáže   zvednout náladu snad   každému. Forrest Gump ve   strhujícím podání Toma   Hankse prochází takřka   všemi nejdůležitějšími   obdobými, které Amerika   zažila (zažije zastřelení   JFK, válku ve Vietnamu,   setká se s prezidentem,   naučí Elvise jeho známé   taneční kreace a dokonce si   popovídá i s Johnem   Lennonem). Svým životem   prochází s neuvěřitelnou   lehkostí a s možná až   nereálným štěstím (i   když má jako dítě   problémy se zády stane se   snad nejrychlejším   člověkem na zemi a i když   je mírně zaostalý dostane   se na univerzitu). Na druhou   stranu zažívá i těžká   období a takřka každý koho   má rád v průběhu filmu   zemře. I tak je film po   většinu doby spíše   úsměvný a dokáže zvednout   náladu. Skvělí herci,   dobová atmosféra (naprosto   dokonalý soundtrack) a   skvělá hudba. Moc se mi   také na filmu líbilo   využití počítačových   efektů díky kterým je   Forrest dodáván do dobových   záběru. Jeden z   nejkrásnějších filmů co   kdy byl natočen. A jeden z   filmů, který by měl vidět   každý.
volam.sa.pistik
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.2.2013
Keď nevieš čo a ako, tak utekaj
Tak pekný filmík, ale zas   top 1 na svete asi nie.   Pomalší, ale sympatický   chlapík sa tak akosi náhodne   ocitá pri   najdôležitejších   udalostiach Ameriky (a sčasti   aj sveta) po vojne a tak akosi   náhodne ovplyvňuje dejiny   Ameriky (a sčasti aj sveta).   Bolo tam pár výborných   vecí a pár super náhod. Čo   však je divné, nakoniec som   mal z toho filmu akýsi   stiesnený pocit, a práve mal   by vyvolať opak. Neviem či   to je akosi takou neutešenou   dobou, ktorá vtedy vyzerá,   že neutešená bola (viď   šialených hipíkov) alebo   tým depresívnym koncom,   alebo škoda, že so svojou   láskou nemohol byť dlhšie.   Ono vždy po čase človek sa   prichytí pri bilancovaní,   čo mohol urobiť tak nejak   inak. Najzaujímavejšia   postava bola rozhodne   poručík Dan, ktorý vrazil   prachy do akejsi ovocinárskej   firmy
Karius
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 19.8.2012
Jak řekl Billy Zane před   nástupem na Titanic Kate   Winslet--->výtky můžeš   mít k čemukoliv,ale ne k   Titanicu a já říkám,že   výtky můžete mít k   čemukoliv,ale ne k filmu   Forrest Gump!! V tomhle filmu   nám Tom Hanks ukázal, proč   je právem označován za   jednoho z nejlepších herců   současnosti. Naprosto   úchvatnej výkon ke kterému   mu dopomohl neméně kvalitní   scénář,víc k tomu opravdu   netřeba psát--->100%
Pecik
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 24.1.2015
Neuvěřitelný Tom Hanks a   obrovská dávka naprosto   skvělého a rozmanitého   humoru. Tento film se   nesmazatalně zapsal do   povědomí snad každého   diváka a způsob podání i   humor sedl asi úplně   každému. Opravdová   komediální klasika!
dobes.pavel
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.6.2010
Forrest Gump
Po shlédnutí tohoto   fantastického filmu jsem se   přesvědčil, že se   skutečně jedná o jeden z   nejlepších filmů, které   kdy byly natočeny. Divákovi   je nabídnut velmi osobitý a   působivý příběh, který   dokáže vtáhnout do děje a   díky novým a novým   dobrodružstvím rozhodně ani   na chvíli nenudí. Taky   každá z postav je   výjimečná a osudy řady z   nich na vás určitě   zapůsobí. Uvědomuju si, že   je příběh hodně   nadnesený, ale to je podle   mého jeho největší kouzlo.
zuzana.shilla.novak
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.3.2011
Curiculum Vitae Forresta bych chtěla také...
co si budeme vykládat - tento   film je legendou, tak jako   výkon Toma Hankse. Tento film   je neuvěřitelně skutečný,   smyšlený, životní,   sugestivní, neuvěřitelný,   nostalgický, plačtivý,   pravdivý, rodinný,   dobrodružný, akční, pln   životních zvratů, všeho,   co je možno v životě   udělat, zažít, obdržet,   vydržet, vymyslet... se   skvělým hudebním doprovodem   těch největších hudebních   legend éry Hipies a   poválečného období - tento   film nesmí v mé sbírce, tak   jako v mém srdci chybět...   je to film, u kterého také   zapláče nejeden muž...   film, který povinně jen z   příslušnosti k lidské rase   musíte milovat všichni,   jinak nemáte cit ani srdce...   je to totiž film, roven   práci všech diplomy z   psychologie ověnčených...   je to naprosto vyjímečný   film.
karlosphonic
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.6.2009
Vše podstatné k tomuto filmu   bylo již mnohokrát popsáno   v různých   variacích.Laskavost z tohoto   díla přímo čiší.Mě   navíc zaujali filmové   efekty,které sem filmaři   absolutně nenásilnou formou   vpravili.Mám tím na mysli   beznohého G.Sinise a jeho   pohyb po podlaze a další   "vychytávky".
Cash89
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 16.1.2008
100 procentně tenhle film   patří mezi nejlepší filmy   jaký byli kdy   natočeny.Milý,dojemný,humor   ný,tenhle film musí po duši   pohladit i největšího   mrzouta v Evropě.Tom Hanks   byl nepřekonatelný jinýho   herce si na jeho místě   neumim ani představit.Též   perfektní výkon předvedl   nadporučík Dan i bez něj si   tenhle film neumim   představit.Na konec hudba ta   byla taky nepřekonatelná.
mildaaxe
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.6.2009
Tenhle film je prostě něco   spešl.Je pravda že příběh   je jako docela   neuvěřitelnej, ale krásně   pohladí po duši, když   sledujete jak mentálně   zaostalej chlapík z Alabamy   mění životy obrovskýho   množství lidí ať už   přímo anebo nepřímo.Je   krásný, jak se snaží   každýmu pomáhat, drží   sliby, chová se vlastně jako   ideální člověk, přesto   slyší z každý strany, že   je "dement".Film je   to opravdu nádhernej a   nejednou se jednoduchýmu   Forrestovi od srdce   zasmějete.Gary Sinise je   rovněž super, jeho   válečnej invalida je opravdu   výbornej, též jeho   postupně se měnící vztah k   Forrestovi.Film můžu   skutečně vřele   doporučit.Neznám osobně   nikoho, kdo by z něj byl   zklamanej...
red.mann
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 7.5.2017
Film Robert Zemeckise s   naprosto úžasným Tomem   Hanksem oprávně patří mezi   TOP filmy. Výborný příběh   plný humoru i tragiky,   skvělé herecké výkony a   naprosto geniální hudba.   Navíc se na film dá dívat   pořád dokola a nic   neztrácí na svém kouzlu.   Prostě geniální dílo.
Pardal
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 24.7.2006
Jeden z nejroztomilejších,   nejveselejších a při tom   nejdojemnějších a   nejsmutnějších filmů   vůbec, je v něm všechno asi   tak tisíc protikladů,   bezpochyby nejlepší Hanksova   role, na něm ten film leží   a běží, sice je příběh   mimo realitu ale budete doufat   že někde na světě se najde   člověk který podobný   život prožil...
MildaX
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.6.2007
Jednoznačně nejlepší film   Roberta Zemeckise. Smutná i   veselá komedie o   prostoduchém Forrestu   Gumpovi, který sice nepobral   příliš rozumu, ale lásky a   laskovosti tolik, že ji   může rozdávat.
Milý   příběh a nadčasovost   dělá z Forresta Gumpa jeden   z nejlepších filmů jaký   jsem kdy viděl. Jednoznačně   doporučuji!
mikee007
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 7.7.2016
Výš už jít nelze...
Je to už dvaadvacet let, ale   přesto si to pamatuji, jako   by to bylo včera. Stál jsem   před kinem Alfa (tehdy   nejlepším kinem v ČR) a   zíral na plakát filmu   Forrest Gump. Na jednu stranu   mě lákala jména Zemeckis a   Hanks, na druhou stranu   odrazovala strnulá   postavička sedící na   jakési obyčejné lavičce.   Nakonec jsem na film šel a   nikdy nelitoval. A nelitoval   jsem ani peněz za originál   VHS kazetu a za originál DVD,   ani za Blu-ray a ani za   originál soundtrack.
Na Forresta jsem nakonec   šel do kina třikrát. A to   proto, abych si mohl   dostatečně vychutnat   působivou atmosféru snímku,   skvělé herecké výkony, na   svou dobu přelomové triky,   geniální hudbu i bezchybně   vybrané dobové songy,   střih, režii, napětí,   smutek, ale i humor. Tenhle   film má prostě všechno.   Výš už jít nelze.
Píšu to i proto, že mě   zabolelo to, když vidím, že   někteří recenzenti mají   žaludek na to, dát takovému   dílu jeden, jediný bod z   deseti. Jsme jen lidé a   každý má právo na svůj   názor, ale jsou filmy, které   si negativní hodnocení   nezaslouží. A v první   řadě Forrest Gump.
JVSoolen
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 30.8.2007
www.classic-movies.blog.cz
Bílé peříčko poletuje   vzduchem, aby nakonec   přistálo na ošoupané   tenisce mladíka čekajícího   na autobusové zastávce. Tím   mladíkem je Forrest Gump,   který má shodou okolností   IQ 75 a shodou okolností se   dokázal nachomýtnout ke   spoustě událostí, které   ovlivnily americké dějiny.   Kromě toho, že naučil   Elvise Presleyho tančit,   rozpoutal aféru Watergate,   běžel přes celou Ameriku,   účastnil se války ve   Vietnamu, porazil Čínu v   ping-pongu, získal diplom na   vysoké škole a měl   neobyčejný talent   zachraňovat svoji dávnou   kamarádku Jenny v   nejnevhodnějších   situacích.
To je ve   zkratce děj filmu. Pravda je   taková, že to není ani tak   děj jako spíše sled epizod.   To ale není na škodu.   Forrest Gump je totiž   vynikajícím filmem právě   díky své epizodické   struktuře a postavě   hlavního hrdiny. Však ho   Akademie ocenila šesti   Oscary.
Tom Hanks je v   titulní roli naprosto   úžasný. Přesvědčivě   hraje člověka, který   nepatří k úplně   nejchytřejším a dívá se   na svět svým vlastním   zrakem a věci si vysvětluje   po svém.
Dalším   velkým plusem je soudtrack   složený z dobových hitů.   Zazní tady písně od The   Doors (scény ve Vietnamu, že   by narážka na Coppolovu   Apokalypsu?), Simona a   Garfunkela, The Byrds, Lynyrda   Skynyrda, Fleetwood Mac a   dalších. Nádherné. Dobře   se to poslouchá a do filmu se   to úžasně hodí.
Forrest Gump je výborný   film, který se musí vidět   alespoň dvakrát, aby se   plně docenil.
radegaster
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 12.7.2015
Glorifikace slátaniny
Forrest tramp, takový brouk   Pytlík co všude byl,   všechno zná a každému do   toho mluví.Asi snaha jak   podpořit US národ v tom, že   jsou největší , nejlepší   a nejsilnější. Ještě ke   všemu v hlavní roli   Hanks..brrrrr , Fuj ODPAD
davidek
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.11.2007
I Am Forest, Forest Gump . .   .Když slyším název tohoto   nej snímku posledních let,   tak se na chvilku zastavím a   vzpomenu si na pár scén.   Dlouho mi to netrvá neboť   znám ten film nazpaměť.   Žádný film jsem neviděl   tolikrát jako tenhle. Odkaz   pro budoucí generace.
charlie1612
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 24.6.2020
Je to umně pospojovaná řada   příběhů, pohádka pro   dospělé. Mentálně   zaostalý, ale ve své   podstatě poctivý Forrest se   ocitá v řadě více či   méně komických událostí a   provází nás mnohdy   zlomovými událostmi   americké historie. Peripetie   osobního života řeší   svým osobitým způsobem. V   reálném životě to vše   funguje trochu jinak,   nicméně film pobaví.
CyberMageFroll.LF
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 15.8.2004
Dojemný a efektně natočený   film, ke kterému lze mít   spoustu výhrad, ale nakonec   nezbývá než ho doporučit   ke zhlédnutí.
Ondrej_pribehar
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.6.2009
Genialita je relativní
Forrest Gump ukazuje, že   inteligenci nelze vtěsnat do   několika vzorečků a   strohých kritérií.   Podívejme se, kolik z lidí,   již ho považovali za   hloupého, se ukázalo jako   mnohem větší hlupáci!   Není snad v životě   důležité být slušným   člověkem? A nelze snad za   měřítko inteligence   považovat i to, čeho   dotyčný dosáhne a jak je s   tím on sám spokojen? Jistě,   v tomto ohledu hrají velkou   roli i stěstí a náhoda, ale   nejsou tyto významnými   faktory ovlivňujícími   život každého z nás?
Forrest Gump je hlavně   ohromně charakterní muž.   Nikdy by nejednal   vypočítavě či podle, i   kdyby takového jednání byl   schopen; zvláště u něj se   ukazuje velký význam   výchovy a prostředí v   němž člověk vyrůstá -   právě na člověka s   horšími rozumovými   schopnostmi mají ostatní   velký vliv a právě proto   měla na Forrestově   dobráctví kromě jeho povahy   lví podíl i jeho matka a   také úžasná Jenny,   Forrestova kamarádka od   dětství, životní láska a   později i matka jeho syna.
Kouzelných scén z filmu   Forrest Gump by nebylo   těžké jmenovat spousty,   některé se staly legendami,   a to z různých důvodů a   pro různé lidi, proto se   zaměřím na ty možná   méně opěvované. Třeba   výchozí místo, kde se film   odehrává, a sice prostředí   lavičky na autobusové   zastávce, kde Forrest   vypráví svůj příběh a   lidé se u něj většinou bez   zaujetí střídají - až na   poslední stařenku, která   jej se zájmem poslouchá a   nakonec mu poradí, že přece   adresa, kterou hledá, je   kousek za rohem a on vůbec   nemusí jezdit autobusem; zde   vyprávění na zastávce   končí, Forrest odchází a   film pokračuje příchodem   Forresta do Jennina bytu, kde   se setká se svým tříletým   synem a slyšev z Jenniných   úst, že je jeho otcem se   zeptá - A není hloupý? -,   na což mu Jenny dá odpověď   negativní, opačnou, je   totiž velmi chytrý, to se   ostatně ukáže i   později.
Krásná je   konečně i paralela mezi   úvodem a závěrem - nejen   motivem peříčka, ale   hlavně scénou se školním   autobusem, kdy nastupující   Forrest v úvodu je silně   znejistěn svéráznou   řidičkou jménem Dorothy   Harris; Forrest Gump jr. v   závěru však působí zcela   opačně a na pro jeho otce   strašnou otázku - Tohle je   ale školní autobus, víš   to? - odpoví sebejistě -   Vím, a vy jsem Dorothy   Harrisová a já jsem Forrest   Gump.-
V závěru bych   rád složil poklonu všem   autorům včetně režiséra   R. Zemeckise a hercům od Toma   Hankse přes R. W. Penn, G.   Sinise a H. J. Osmenta až po   posledního z komparsistů.   Díky nim je film Forrest Gump   dokonalým, krásně   sledovatelným, chytrým i   vtipným filmem.
Krupe
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.7.2011
Co dodat po takové době k   tomuto skvělému filmu? Nic.   Snad jen: díky Forreste za   příjemně strávený čas s   tebou.
Rocky4
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 16.5.2009
Vcelku kvalitní film, musím   říct že se mi to líbilo.   Přesto si nemyslím že by se   jednalo o opravdu nejlepší   film na světě. Svoje kouzlo   má, a účel splní, pobaví,   chvíli budete nad hlavním   hrdinou cítit lítost. A   některý hlášky mně taky   dostaly. "Moje máma   vždycky říkala",   "Něco mně kouslo do   zadku" apod. Nebo hodně   mně pobavilo u konce filmu   jak přestal utíkat,   rozhlédl se kolem sebe a   vypadlo z něj: "Jsem už   unavenej, vrátím se   domů."
Nemá cenu   se tady moc rozepisovat,   protože ve 118 komentářích   předemnou, vše podstatné a   zajímavé zaznělo.
Jenom vyzdvihnu výkon   Hankse, protože zahrát a   ponořit se věrohodně do   takovéto role je bezpochyby   těžké. Na film se rád   určitě někdy podívám   znovu, uvidím jestli se mi s   přibývajícím věkem,   později bude líbit více.
netopir55
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 16.5.2009
Skvelej film Toma Hankse,kde   hraje zaostalého človeka.No   je vcelku normálni jen neví   co se okolo nej deje.Podle mne   si toho ve filmu zažil   hodne,nejhorší je zemřelí   přítel Bubba.Všem   doporučuji tenhle film a taky   Zelenou Míli.
Ostrovan
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 5.10.2011
Bude to znít tak, že   disponuji podobným IQ, jako   hlavní hrdina, ale Forrest je   prostě Forrest a proto 10/10   i pro toho posledního   souputníka ve zbrani, i pro   toho posledního   spoluběžce.
Kdybych   měl v životě jedinou   možnost udělit 10/10, byl by   to právě Gump!
decepticon
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 19.7.2012
Co dodat skvely film [skoro]   pre kazdeho. Akurat toho   umierania tam snad mohlo byt   menej.

/x/ cz   dab Studio dabing S Pro Alfa   pro Hollywood Classic   Entertainment 1996 [fs]
/xy/ -=-
/18.7.12/   -=- [pip]
Sanchez
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.1.2007
Vrcholné dílo
I po tak dlouhé době   naprosto geniální film,   který nutí diváka sledovat   každý okamžik a   vychutnávat si ho až do   konce. Snímek začíná v   obrovském tempu a toho se   drží celou dobu a výkon   Toma Hankse? ->   neuvěřitelný!
Tuhle   podívanou by měl vidět   každý, opravdu stojí za to.
nash
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 28.1.2006
Dnes už skutečná klasika.   Skvělý, dojemný, citlivý a   vtipný příběh človíčka,   který se jako červená nit   táhne americkými dějinami,   aniž by si ho kdokoli   pamatoval. Originální film   se skvělým Hanskem v hlavní   roli. I tak mi přijde trochu   nespravedlivé, že na   oskarech v roce 1994 posbíral   všechny hlavní ceny na úkor   Vykoupení z věznice   Shawshank. Fakt smůla že dva   z nejlepších snímků všech   dob byli vytvořeni v tomtéž   roce.
matej69
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.4.2011
Hanks je podle mě jeden z   nejlepších herců všech dob   a tohle je jeden z   nejlepších filmů.
Je   vtipný i dojemný a obsazení   je skvělé...
Zajímavý film o   "jednodušším"   člověku, který byl všude a   u všeho...
mikee
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.4.2008
Jednoduše přenádherný a   prakticky po všech   stránkách dokonalý   příběh , který pohladí na   duši , přivede diváka do   stavu naprosté harmonie a   právem je označován za   jeden z nejlepších snímků   všech dob. Tom Hanks je ve   své roli famózní a byl   právěm oceněn soškou   oscara za svůj   neopakovatelný herecký   výkon , bravo! Režisér   Robert Zemeckis si také   zaslouží absolutorium za   svou brilatní režii , kterou   stvořil tento skvost jménem   Forrest Gump , děkuji za něj   mistře. 100%
sobmaster
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.6.2007
Nadherny film, ktery proste   clovek musi prozit. Hanksuv   herecky vrchol, a take   vstupenka mezi hollywoodske   legendy. K tomuto filmu nejde   nic moc napsat, jen ze je to   jeden z nejsilnejsich lidskych   pribehu prenesenych na filmove   platno a zacatek uspesne   spoluprace Hankse a Zemeckise.
ELEONORA
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 31.3.2008
Dnes jsem shlédla Soukr.vál.p.Wilsona
Oba filmy jsou silně   protiválečné a opět Hanks   zazářil, i když ve zcela   jiné roli. Zajímavé.   Každá válka je děsivá.   Film mne sice tak nezaujal,   jako Forrest Gump, to bylo   něco úžasného. Snad jeden   z nejlepších filmů   devadesátých let. Díky TV   jsem 31.5.2008 shlédla s   chutí znovu, netuším již   ani kolikáté...
Kaaza
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.9.2011
Přes veškerou popularitu   tohoto filmu u mě není tak   až moc oblíbený jako u   ostatních. Jedním z mínusů   Forresta Gumpa je právě jeho   falešná komplexnost. Film   zainteresovává hlavní   postavu do mnoha situací,   které sice naťukávají   americkou přirozenost a   odkazují na mnoho věcí z   podivuhodné kulturní a   politické sféry USA,   zároveň však působí pro   samotný subjektivizovaný   příběh samoúčelně a   dělají z našeho tak trochu   hloupého (ruští klasici by   řekli   "zbytečného")   hrdiny něco jako amerického   Járu Cimrmana. Celé schéma   filmu, jeho práce s   osudovostí, podobností,   elipsami, životními kruhy,   které se uzavírají a znovu   rozjíždějí,   nezastavitelně směřuje ne k   romantickému filmu, dramatu,   komedii, ale k čisté,   nefalšované pohádce, která   je sice zasazena do zdálnivé   reality našeho světa, ale   zároveň ji zcela   bezostyšně ignoruje. Přesto   je však FG filmem, na němž   je vidět, s jakou láskou   (nejen k filmu, ale i k   životu a ke světu) byl   natočen, a už jen za to si   zaslouží poklonu, a je   úplně jedno, jak moc lživý   a kýčovitý ve skutečnosti   je. K postavení tohoto filmu   v žebříčku jsem docela   skeptický, ale to nic   nemění na tom, že FG je   prostě precizně   univerzální family friendly   film.
Naki
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 20.1.2013
Dokonalost sama. Tímto   snímkem mi Robert Zemeckis   potvrdil, že je pan   režisér. Vše každá scéna   je pro vás lahůdkou a   pastvou pro oči. Celých 142   minut se odehrává ve   skvělém prostředí, které   uchvátí každého milovníka   Forresta Gumpa. Film měl i   svůj lehký pozitivní   vtipný nádech. Tom Hanks si   mě tímto oblíbil a ukázal   mi, že je pan HEREC a sklidil   můj obdiv.

Na   většinu filmů, je schopné   natočit druhý díl nebo   nějaké pokračování, ale   některé filmy jsou opravdu   originální a Forrest Gump   patří na vrchol Těch   originálních !!!
kamicek
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 5.3.2010
hodně bláznivý film..   hlavně s Tomem Hanksem, ale   jinak se mi moc líbil... :-)   tom Hanks zazářil.. :-)
cragel
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.2.2010
Forrest Gump
Výborný příběh   nepříliš inteligentního   člověka, který byl talent   všeho na co sáhl.Tom Hanks   nezklamal a Forresta zahrál   joky by to byl on sám.
scorpiontom
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.7.2009
Nej
Nádherný film který s   káždého jiného v této   kategorii udělá   trpaslíka.Film u kterého se   můžete zasmát i poplakat a   hlavně výborný herecký   výkon Toma Hankse.
Ivett
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 28.8.2007
Úžasný film. Nic moc   jiného se napsat nedá. V   jednu chvíli máte chuť   brečet jak malej jarda co se   právě vyflákal na kole a v   druhou se nezřízeně   chechtáte. Tom Hanks je   vynikající, Gary Sinise jako   nadporučík Dan taky. Ale co   to plácám. Vynikající jsou   prostě všichni. Herci,   režie, hudba...prostě   všechno.
Brikca
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.4.2009
Najednou něco vyskočilo a kouslo mě to do zadku
Tenhle film mám ráda pro   svou naivitu. Vypráví o tom   jak i s malým IQ lze   dosáhnout úspěchu. Myslím,   že je to jeden z nejlepších   výkonů Toma Hankse.
sylwikk
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.6.2009
Film o naivním Forrestovi je   úžasnej! Tom Hanks mi opět   dokázal, že je fakt Herec s   velkym H. Doporučuju všem,   je to nádhernej film.
BlackElvis
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.12.2007
Je to velmi zábavná a   dojemná komedie. Tom Hanks po   Philadelphii prokázal, že je   velkým hercem. Ale podle   Akademie nejlepší film   roku??? Podle Cinemy   nejlepší film 20.   století??? Podle uživatelů   csfd na druhém místě   nejlepších filmů??? No tole   všechno je pro mě trochu   šok. Forrest Gump je opravdu   dobrý film, ale nedosahuje   takové kvality jako většina   jiných a kvalitnějších   filmů. Shawshank je aspoň o   polovinu lepší. A v roce   1994 tam bylo ještě Pulp   Fiction. Nechápu, proč z   těch tří filmů dostal   Oscara ten nejhorší.
AshT
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.12.2010
Právem na 2 místě opravdu   snad 1 z nej filmů co sem   viděl Tom Hanks bombovej   výkon za Forresta Gumpa.Měl   krásnej příběh,že i   člověk méně inteligentní   to může daleko dotáhnout.   jednoznačně 10
Warrior7
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 31.12.2010
11 oscarů mluví samo za   sebe. Není potřeba dodávat   žádné jiné komentáře.   Neexistuje člověk, který by   tento film neznal. Toma Hankse   to vyneslo na obláček   věčné slávy, stejně jako   režiséra Roberta Zemeckise.   Naprosto skvělý film. Jako   další v řadě dávám   10/10.
Steawi
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 20.6.2010
Když jsem tento film viděl   poprvé,a to mi bylo hodně   málo,tak jsem si myslel,že   jsem se znovu narodil..Čím   jsem starší,tak už mi   nepřipadá tak úžasný,jako   tenkrát.Samozřejmě   neříkám,že si ho rád   znovu nepustím.
Gredor
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.4.2009
Forrest Gump patří k   nejlepší výtvorům   americké kinematografie.   Nesmrtelná výkon Toma   Hankse, který stvárnil   Forresta je k nezapomenutí.
Luky
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 5.7.2005
Tady v tomto pripade dat devet   bodu je hrich. Tom Hanks   proste stal za to a Gary   Sinise taky. Taky obdivuju   detskou roli - Haleyho Joela   Osmenta. Zemeckisi, jen tak   dale!
artcrime
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 15.2.2005
muzu se na nej divat proste   porad v jednom kuse
Peracos
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 30.4.2009
Píší mi někteří
Píší mi někteří ,proč   jsem dal Forestovi pouze   "1" bod ,když je to   tak "skvělý" film   .
Vážení ,pro to   ,že toto téma skvěle   natočil v roce 1979 režizer   Hal Ashby pod názvem   "Being There" .
Forest Gump je to samé v   jiném kabátě ,se stále se   opakujícími scénamy   ,tudíš nudné a zbytečně   dlouhé .
Tak proč   jásat ?
Nikotyna
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 30.12.2010
Tenhle film je prostě   skvělej. Forrest Gump si   pustíte a musíte dokoukat   příběh až do konce :) a   Tom Hanks to zahrál opravdu   výborně.;) Vždy si ráda   pustím znovu.
jakuza29
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 20.12.2008
aj ked film nezaujal publikum   hned,ale az po istom case   pravom si ziskal moju   naklonost a najmä   oskarov.Impozantny scenar.viac   sa tomu neda dodat jednym   slovom PERFEKTNY
POMOthy
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 13.9.2018
Luxusným mejkapom a   omamujúcim parfémom   zakamuflovaná   vlezdoprdelková sračička.   Presne ako to ľúbim(e).
ancaz
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 3.7.2011
Jednoznačně filmová   špička složená z   nejlepších hereckých   výkonů své doby.   Sebekriticky však musím   přiznat, že jsem u tohoto   filmu usnula aniž bych byla   unavená. Proto -*
sismik
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.1.2008
Jeden z nej filmů
Cože, říkáte že jste to   ještě neviděli?? Tak šupem   do videopujčovny...Tohle   opravdu stojí za to. Jeden z   nejúspěšnějších filmů   všech dob, jestli ne   nejúspěšnější. Tom Hanks   předvádí v roli   retardovaného mladíka   úžasný výkon, jeden z   nejlepších hereckých   výkonu filmové historie. K   filmu je i krásná hudba,   která lahodí sluchu a   pomáhá divákovi se vžít   do děje. Co dodat prostě   film, který se nesmazatelně   zapsal do filmové historie a   musí ho vidět prostě   každý jinak by se velice   ochudil.
Mary.Elwood
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 19.2.2008
Ohromný a velkolepý   příběh a určitě jeden z   nejlepších filmů,který   jsem kdy viděla.Tom Hanks   absolutně nezpomenutelný....   ,,pro hlupáka každý   hloupý''
pavolhabera
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 10.8.2010
Tohle je můj nej nej film. Je   v něm hodně srandy a taky se   tam vypráví o jeho děctví.   Jó tento film má rád i   Pavol Habera a to je co   říct.
Verik
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 9.2.2005
Pro hlupáka každý hloupý
Opravdu krásně natočený   film o hlopém   Forrestovi,kterého pak znal   skoro celý svět.
callaghan
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.3.2008
Tady jsou všechna ta   ocenění, co Forrest Gump   získal, opravdu na místě.   Mě nejvíc zaujalo, jak se   tvůrcům podařilo   fantasticky propojit   inteligentní humor s   vážnými životními   situacemi.
Markst
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 12.10.2008
Kdo by neznal Forresta   Gumpa??Opravu strašně hezkej   film,Tom Hanks to zahrál   bravůrně.Toho oscara má   fakt právem.
Nob.r
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 24.1.2008
Asi jeden z nejlepších   filmů, které jsem kdy   viděl, postava Forrest Gumpa   je mi sympatická kvůli své   čisté povaze a neskutečné   lidskosti. Přes svoji naivitu   je Forrest velmi moudrým   člověkem. Přestože se mu   většina lidí ze začátku   posmívala, tak si později   uvědomila, že Forrest je   víc než obyčejný idiot a   začali si ho cenit.
Janik_H
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.10.2010
Jen samá superlativa
Hned po prvním shlédnutí se   tento film pro mě zařadil na   nejvyšší místa mých   oblíbených filmů a drží   se dodnes. Dalo by se říci,   že je to pro mě film, na   který se dá dívat dokola a   dokola....

Snímek se dostal do   síně slávy kinematografie   nejen skvělou volbou pro   hlavní postavu, ale i svým   zpracováním z pozice   režiséra, hudbou a   vizuálními efekty (11   oskarů mluví za vše). Za   zmínku stojí i dokonalý   (pokud za sebe můžu   říct)dubing herce Vladimíra   Dlouhého, který již   několika postavám, které   hrál Henks dodal   "český" život.   Bohužel to tak již v   budoucnu nebude.

Prostě a   zkrátka....jedno z   nejlepších zpracování   neobyčejného lidského   života...
ondrech
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 14.4.2010
Naprosto zaslouženě vysoce   hodnocené dílo, které dá   divákovi dvě a půl hodiny   skvělých zážitků, na   tento snímek jen tak   nezapomenete.
flawi
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.5.2011
Hanět Forresta Gumpa je skoro   jako říkat, že Matka Tereza   není dobrá matka :-D (Joye   válí) ... ale teď   vážně... Forrest Gump má   neotřesitelnou pozici mezi   nejlepšími filmy všech   dob... Ano, souhlasím..Tom   Hanks - perfektní, stejně   tak perfektní režie,   scénář...perfektní je i ta   emocionální scéna filmu,   dojemné výroky Forresta -   "Možná jsem hloupej,   ale vím co je láska" ..   zkrátka všechno   perfektní...přesto mi   hlavně hlodá červík   pochybností, jestli není   Forrest Gump až   přespříliš   přeceňován...Ve své době   Forrest Gump převálcoval   Vykoupení z věznice   Shawshank, ale u mě osobně -   ať už z toho filmařského   hlediska, tak i z toho   lidského, je vítězem   Vykoupení....
suil
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.12.2009
Po shlédnutí tohoto filmu se   vždy cítím skvěle, plná   optimismu a chuti do života   (i přes jeho smutný konec),   takže si ho pouštím   pokaždé, když mě něco   trápí. Herecký výkon Toma   Hankse je opravdu   obdivuhodný, hraje opravdu   přesvědčivě. Z tohoto   filmu jasně plyne, že má   člověk být rád, za to, co   má, užívat si každou   minutu a chytit se každé   příležitosti:-)"Život   je přeci jako bonboniéra,   nikdy nevíš, co   ochutnáš."
Sygi5
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.5.2008
Mentálně zaostalý mladý   muž jménem Forrest Gump,byl   vždy u všeho, byl   vším.Dost dobrý scénář   tohoto filmu.
christinak
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.7.2005
Je to můj nejvíc nejlepší kamarád :P
Myslím si, že tenhle film by   měl vidět každý pořádný   kinofil :) Tom Hanks si tu   zahrál nejspíš svoji   nejlepší životní roli a   zvládl to opravdu s   přehledem. Forrest Gump je   film, nad kterým se budete   smát a možná vám i ukápne   pár slziček dojetím.
arciking
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 13.8.2008
"Nesluší se, aby tenhle   skvost někdo kritizoval,   poňevadž by tím taky mohl   ze sebe udělat   vola"......i kdyby   všichni na světě tvrdili,   že toto je to největší   filmové dílo jaké kdy   spatřilo světlo světa,   přesto si troufám tvrdit,   že to je pouze lehce   nadprůměrný snímek. A do   té kritiky se klidně   pustím....i za cenu toho   vola. Navíc:ze mě ho udělat   nelze!(nošení dříví do   lesa,pozn.autora)
Tom   Hanks si tady hraje na   idiota(jde mu to velmi dobře,   ostatně jako ve všech jeho   filmech), ve tváři má   výraz jako po třídenní   kalbě(ostatně jako vždy),   zápletka nijak nápaditá(to,   že sledujeme životní osud   jednoho prosťáčka mně   nijak neimponuje), a vše je   navíc možná až příliš   zdlouhavé. Ve filmech már   rád lehké, nenásilné   vyprávění, třeba i   prostého příběhu, ale zde   mi to jaksi nesedí. Navíc   Tom Hanks, jak jsem již   řekl, hraje všechny své   role stejně - prostě se   tváří jako idiot a lidi mu   to žerou......skutečně je   tento film tak skvostný, nebo   je jeho vynášení do nebes   jen jakýmsi pokryteckým   celospolečenským   postojem....?
Pavel828
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 3.1.2015
Výborný film podle skvělé   knihy, sice v něm několik   příběhů chybí ale i tak   je to dobrá adaptace. A dnes   už to klasika. Prostě film o   prosťáčkovy kterému tak   nějak vše vychází a všude   byl a všechno zažil :D
innael
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 16.7.2010
Nádherný film, naprosto   perfektní Tom Hanks a   vynikající dabing Vladimíra   Dlouhého. Víc k tomu není   co dodat, vše už bylo   řečeno přede mnou.
JOKER96
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 30.10.2009
SUPER FILM
Mama vzdycky rikala"zivot   je jako bonboniera,nikdy nevis   co ochutnas". Kdyz jsem   popsve slysel tudle vetu uz   navzdy mi uvizla v   pameti.Proste super.
weitinger
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 23.4.2007
Pírko na začátku je   pěkné, grafici nasadili   laťku vysoko. Letí si tím   světem jakoby nic, čímž   předznamenává životní   osudy hrdiny filmu. Hrdiny?   Hanks v roli slabomyslného   človíčka nuly s krabičkou   čokolády v ruce mi k srdci   nepřirostl. A není to   samotným Forestem, ale   zpracováním filmu, do   kterého tvůrci chtěli   zařadit snad všechno, co   kolem viděli. Jako když   pejsek a kočička pekli dort.   Děj, akce, nesčetně   rozmanitých lidiček, které   potkává a míjí, opouští,   historické postavy a   narážky na události... To   se nemohlo podařit ani   takovým řemeslníkům,   zvyklým cestovat časem a   prostorem.
Berny.GB
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 6.5.2007
Forrest Gump se uršitě   zařadil mezi fiolmovou   klasiku. Příběh ne zrovna   nejchytřejšího   může,kterého v mládí   všichni odepisují. Jeho   životní příběh,který   vypravuje na autobusové   zastávce, však ovlivnil   Ameriku. Za svuj život   naučí Elvise tancovat,hraje   skvěle americký fotbal,   bojuje ve Vietnamu , za což   dostane vyznamenání za   statečnost. Potom hraje pin   pong za národní družstvo,   založí společnost na lov   krevet a stane se   milionářem. Jeho celý   život je ale provázán s   osudovou dívkou,s kterou má   nakonec syna a ona umírá na   AIDS. Opravdu úžasný   snímek.
standa.kasna
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.3.2008
Podle meho nazoru velice   povedeny film prostě od   zacatku až do konce filmu se   bylo na co divat a doporucuji   vsem aby se na nej taky   podivali.
Panzerfaust
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.1.2009
...
Takto si predstavujem film. Po   cely cas dramaticky a   zaujimavy, dokonca vtipny
Forrest Gump a Shawshank   su moje oblubene filmy,   najlepsie ktore som zatial   videl.
Pecka
kmotr
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 24.10.2007
GAMP a není co dodat.
Jeden z nej filmů řadím dva   filmy na první místo a to   tento a Postřižiny.Jsem   zvjedav jestli se objevý   něco podobného kvalitou.
Kecka1
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.2.2005
Pecka
Je to film z kterého se stane   kultovní snímek. Tedy pokud   již jím není.   Nezapomenutelný výkonec   herce v hlavní roli nemá   konkurenci. Svěží,   inteligentní lehce   stvárněný snímek.
Michal1667
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 15.2.2006
Divím se, ale i po tolika   letech, tolika shlédnutích   mě tento film stále   přitahuje a mám chuť se na   něj podívat a pokaždé to   stojí za to... vynikající   Hanks a poutavý osud   hlavního hrdiny, dělají z   filmu květinku která hned   tak nevyčichne.
Bumbacius
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 6.11.2007
Klasika ke které nelze nic   dodat snad jen to že tento   film se držel a stále drží   v předních pozicích tabulek   i na jiných webových   stránkách jako jsou   například www.csfd.cz. A   mimo jiné si myslím že role   Foresta Gumpa je životní   rolí Toma Hankse.
pospa65
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 16.9.2016
Kdo neviděl o hodně   přišel.Krásný příběh od   jednoduchého malého kluka ,   vysokoškoláka, vojáka ve   Vietnamu , podnikatele až po   otce syna .
Protnuto   trochou americké historie a   velkou životní moudrostí
aduliatko
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 11.6.2007
aduliatko
Forrest Gump je film, ktory   oslovi siroku skupinu ludi.   pribeh pomaleho forresta,   ktory sa riadi radou svoje   mammi: ked si v problemoch,   tak utekaj! oslovi najma ludi,   ktory vedia ocenit kvalitny   film aj bez potreby poriadnej   akcnej nahanacky. film ziskal   v roku 1995 oscara za herecky   vykon toma hanksa v hlavnej   ulohe, a za najlepsi film.
Nannar
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.8.2009
Tom Hanks je dokonalý,   Forrest Gump je dokonalý. Je   to můj nejoblíbenější   film s vynikajícim dějem. Je   zde mnoho vtipných scén,   které ukazují   "historii" druhé   poloviny 20. století, ale   zároveň i neveselé,smutné   scény. Forrest Gumpa si   každý musí zamilovat. Navic   film obsahuje hezký   soundtrack.
asxasx
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 9.5.2010
Jak tohle může bejt jeden z nejlepších filmů???
Souhlasim se ziki.to! Tenhle   film je děsnej-stačí ho   vidět jednou a konec. Hanks   hraje doslova debila(jako ve   většině jeho rolí)a   řeší se tem furt ty samý   věci. A příde mi   iracionální, že by   takovejhle imbecil v reálu   přežil to, co přežil ve   filmu.
vercounek
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.12.2007
Forest Gump je podle mě jeden   z nejlepších filmů všech   dob. Tom Hanks v něm opravdu   exceluje. Určitě si ho   pustím znova
ane15
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.7.2009
neopakovatelný film, je to   klasika co si zaslouží   pochvalu. člověk u tohohle   filmu může přemýšlet a   může se i usmát.. pro   američany to musí být   ještě víc oslovující,   protože žijí v tom   prostředí a učí se o   všech těch událostech, ale   i pro nás to má svoje kouzlo
Luluvampík
Hodnocení:
Přidáno: 1.2.2009
Krásný,dojemný a smutný   film.Velice se mi líbil už   když jsem byla malá (asi v   7).Tento film musí uchvátit   každého,kdo ho viděl.
Masoks
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.1.2019
Sice jsem se u tohoto filmu   nerozbrečel, ale to   neznamená, že je špatný.   Naopak, je krásný. Neumím   si představit nikoho jiného   v roli Gumpa než Hankse. Film   je o tom, jak i malý člověk   si dokáže vybudovat určitou   komunitu. Rok 1994 byl rok   hodně úspěšných filmů.   Hanks podal skvělý výkon a   válka ve Vietnamu se mi   obzvlášť líbila. Byl bych   hlupák, kdybych dal 9 a min   hvězd. Proto dám 10,   protože tento film si to   rozhodně zaslouží
Yamakasi
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.2.2014
fajn
oddechovka, mrknu se na to   určitě znovu, až bude čas   a budu mít náladu jenom tak   relaxovat a nebudu chtít   koukat na akčňáky
papamidnight
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 19.12.2011
nadherny na forrestovi je,ze   na divaka nejak netlaci.film   si na nic nehraje forest si   jen zije svuj zivot.100bodu
LordPagi
Hodnocení:
Přidáno: 6.5.2004
Film který se dotkne vašeho   srdce... cool!!!
xCindy
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.6.2007
To se musí vidět
Přemýšlím, jestli tenhle   film potřebuje ještě   nějaký další komentář.   Jen můžu doporučit všem   těm, co ho ještě neviděli,   aby se na něj podívali,   protože to stojí za to.   Nejen díky skvělému výkonu   Toma Hankse, ale i díky   příběhu, hudbě a celkově   se film řadí na první   příčky v mých oblíbených   a vlastně mnoha milionů po   celém světě, tak proč   byste se k nám nepřidali i   vy? ;-)
danymo
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 13.8.2014
Tenhle film mě pokaždé   dostane. I když jsem ho   viděla už nespočetně   krát, stále mě baví a   vždy tam najdou ještě něco   nového. Tom Hanks je   báječný talentovaný herec,   který i v tomhle filmu   dokazuje své špičkové   kvality.. Jeden z nejlepších   filmů vůbec, řekla bych i   jeden z nejlepších na   světě. Proto má mých 10   bodů z 10.
Fisch
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.10.2007
10
O tomto filmu bylo uz napsano   mnoho vet a ja neprijdu s   necim novym. Je to super film   a zaslouzene mu patri   ohodnoceni cislem 10!
moudrc
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 15.11.2008
Zajímavý psychologicko   životopisný film, který si   jistě zaslouží být v   první desítce nejlepších   filmů. Tom Hanks jako   člověk s podprůměrným iq,   který zažívá za svůj   život spoustu překvapení,   od války ve Vietnamu až po   mistrovství světa v   pingpongu nebo od milionáře   s kaviárem až po běžce,   který proběhl asi pětkrát   Ameriku tam a zpět k oceánu.   Zajímavé je, že kniha podle   níž byl natočen tento film   se téměř vůbec neuchytila   narozdíl od filmu, který si   stále drží první místo v   žebříčku nejlepších   filmů všech dob.
Fugas16
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.7.2008
Pěkný film
Dojemný a zároveň vtipný   film nám vypravý vlastně   sám hl hrdina o tom ja byl ve   válce nebo o svém dětství   tom hanks je ve své vrcholné   formě.
PinPrick
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 7.1.2008
Polovina filmových diváků,   no dobře většina, Forresta   miluje, té druhé části   prosťáček k srdci tolik   nepřirost. Já patřím k té   druhé části. To ale   neznamená, že by se mi   Forrest Gump nelíbil. Tom   Hanks nikdy nepatřil k mým   velkým oblíbencům, ale v   této roli se opravdu blýskl,   tím si zaslouží můj velký   obdiv. Kdyby se film zbavil   některých zbytečných   sentimentálních scén, tak   bych začal uvažovat o   vyšším hodnocení. Tak   Forrest zůstává hodně   nadprůměrným filmem, ne   však takovým, který by mě   opravdu ohromil.
Komparsista11
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 16.5.2009
Stálým omíláním na   televizní obrazovce se tenhle   film člověku ještě víc   zprotiví. Sice to není   špatnej film, ale dělá se z   něj víc, než ve   skutečnosti je. Hodně scén   je tam dost trapných a asi   nejvíc trapně působí ta   love story s Jenny. Hanks sice   svou roli nastudoval   výborně, ale celkově je to   až moc ubrečenej film pro   ženský.
Vašulda
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.6.2007
Velice působivý   snímek,myslím si,že by   postavu Foresta nezahrál   nikdo lépe než Tom   Hanks.Tento film je už   klasika,ale pro mne film,na   který se dokážu dívat   znova a znova.Děj se   odehrává v 60 letech,film se   vztahuje hlavně kolem   tehdejšího života v USA   -válka ve   Vietnamu,hippies,diskriminace   černochů atd..
Federer
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 29.8.2014
Je to naprosto unikátní   film, kterému se nepodobá   žádný jiný na světě.
V tomhle filmu najdete   skoro všechny   žánry-komedie, drama,   válečný, sportovní,   romantický. To nejspíš   dělá film tak dobrým. Potom   samozřejmě oscarový Tom   Hanks ve své životní   roli.
Nicméně to   není film z kategorie mých   nejoblíbenějších.
Ano - je to výborný   film, ale pro mě ne až tak,   abych dal víc než 8/10.
eragorn
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 14.11.2007
Poprvé
Poprvé, když jsem film   viděla, moc jsem mu   nerozuměla. Proto jsem na   něj šla ještě jednou. Stal   se mým oblíbeným.Je v něm   hodně životního moudra.   Vřele doporučuji přečtěte   si také knížku stojí za   to.
richi23
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.8.2009
Forrest Gump je úplně   nejvíc nejlepší film...
A Tom Hanks je prostě   dokonalej...U tohoto filmu se   snad nikdo nemůže nudit,to   snad ani nejde!!!!!
Kubee
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 14.1.2010
Tak tohle je srdeční   záležitost. Forresta jsem   viděl snad milionkrát a   ještě mě neomrzel a   troufám si říct, že jen   tak neomrzí. To se stává   jen u pár filmů a tohle je   jeden z nejlepších.
cesta64
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.7.2011
Jeden z nejlepších filmů,   které jsem kdy viděl. Hodně   povedené využití   počítačových filmových   triků.
BOURQUE
Hodnocení:
Přidáno: 6.8.2018
Nie je jednoduché popísať   tento film – toto umelecké   dielo. Všetky tie pocity a   emócie, ktoré sa dostanú na   vrchol pri sledovaniu jedného   z najväčších a   najlepších filmov   kinematografie, nie je možne   vyjadriť a popísať slovami.   Keď mi dovolíte, tak nebudem   opakovať vety, ktoré predo   mnou už napísali o hercoch a   režisérovi. Ale predsa len   jedna vec: všetci herci,   ktorí vystupujú vo filme   podali 100% bezchybný výkon.   Pre mňa jeden z mála filmov,   na ktorý sa podívam z novu a   znovu, a vždy tam objavím   ďalšiu a ďalšiu úžasnú   vec. No a hudba? Tak tomu už   vôbec nie je čo dodať! Alan   Silvestri a jeho majstrovské   dielo. Keď pri začiatku a   konca filmu na tú dojímavú   hudbu vám netečú slzy z   očí, tak chyba asi bude na   vašej strane. Film, ktorý   dostal 6 Oscarov z 13   nominácií. Pravdu povediac,   by zaslúžil oveľa viac –   myslím tých 13. Osobné   hodnotenie: 100 %
UplneZlo
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 14.4.2011
nho, nie uplne som pochopila,   co pride tolkym ludom na tomto   filme take najlepsie...

je to fajn filmik,   ma par fajn myslienok,   zaujimavy pribeh, hoci ja   osobne by som asi vynechala   ten stred...
ale to   mozno len preto, ze nedokazem   pochopit, co to vyobrazenie   gumpa vo vojne chcelo   povedat...
a to je   mozno zase tym, ze sa to   nezhoduje s mojim vnimanim   sveta, vesmiru a tak vobec :D   ma tam stvala gumpova   pasivita... :) jeho ochotne   podriadovanie sa, ochotne   posluchanie prikazov, dokonca   az radost z ich dobreho   plnenia...
malo to   zobrazit to, ze je naozaj   hlupy, a tak berie v poho a   bez zamyslania sa aj nieco tak   nezmyselne a krute a je pekne,   ze dokaze byt aj takto   stastny? alebo to chcelo   ukazat zneuzitie   "jednoducheho"   cloveka a tak priviest divaka   k sucitu z gumpom?
Alebo?
Ale to som   dost odbocila :)
...
dalej co sa mi tu pacilo   je, ze hlavnym hrdinom nie je   nejaky superheroe, ani niekto   kto je naopak naschval   nemozny, za umyslom byt tak   vtipny...
to ako   fajn... ale nepride mi to   nejak obzvlast   vynimocne,...

a   tak :) v celom filme nebolo   nic, co by ma nejak obzvlast   dostalo...
tak normanle   dobry film u mna :)
rozhodne vsak ani zdaleka   nepatril k najlepsim ake som   kedy videla...
insomniac
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.9.2007
Nr. 1 v mojej filmotéke:).   Forrest je film, na ktorý sa   dá pozerať X-krát za rok a   neomrzí. Plný láskavého   humoru prepleteného   náučnými scénami, sem -   tam nejaká tá smutnejšia   chvíľka a skvelý Tom Hanks.   Naozaj si netrúfam povedať,   či toto v mojich očiach   niečo niekedy prekoná...
siana
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 15.12.2008
Můj nejoblíbenější film   se spoustou hlášek, které   na našich domácích   amatérských videích dodnes   zaznívají. Zaslouženě   oceněn Oscary, snad životní   role Toma Hankse, kterého   dále oceňuji i v dalších   filmech jako je Zelená míle   a Philadelphia. Tento film by   neměl chybět ve vaší   filmotéce, lze ho vidět   opakovaně a vždy se při   něm dojmete i pobavíte.
zidja
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 13.8.2008
Pro mě to je jeden z mála   filmů, které můžu vidět   víc jak desetkrát a stále   mě baví, rozesměje,   dojme....
Úžasně   zmapovaná část historie   Ameriky podtržená skvělou   hudbou. A Tom Hanks je tam   prostě dokonalej.
zd.dvo
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 30.10.2007
Já tomuto filmu dávám plný   počet bodů, protože   krásný příběh o čisté   duši v podobě geniálního   Toma Hankse je prostě   nezapomenutelný. Kdo neviděl   musí tuto chybu napravit.
Grassazione
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.10.2009
Forrest Gump je prostě   klasika. Asi nejlepší film,   který jesm kdy viděl a mohu   se na něj podívat kdykoliv   znovu a nezklame. Prostě   paráda.
Lycant
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.10.2007
K tomuto filmu neni co dodat.   Bez pochyby se jedna o   nejlepsi film, jaky sem kdy   videl a lze ho jen doporucit.
Bruno1
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 14.4.2007
Komentář
Tento film je něco jako   Český Jára Cimrman:Všude   byl,setkal se se všemi   prezidenty a zbohatl na   krevetách.I když na   začátku filmu byl   představen jako úplný   idiot.Mě tento film dal pocit   toho,že existuje   dokonalý,bohatý a šťastný   člověk.Tento film je snad   nejlepší,který jsem kdy   viděl.
rea67
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.9.2009
Forrest Gump je síce   "chudobný duchom",   ale jeho pohľad na tento   svet, na politiku, na vojnu,   na smrť a život je taký   čistý a dojímavý, že pri   tomto filme človek či chce   alebo nechce sa musí   zamyslieť...Komentáre   hlavného hrdinu k udalostiam,   ktoré sa v jeho živote   odohrávajú a dosť dobre im   nerozumie, sú   nezabudnuteľné.Len málo   filmov na mňa takto   zapôsobilo, kedykoľvek mám   čas, tak si ho rada pozriem   znova a asi ma nikdy   neprestane udivovať svojou   jednoduchou genialitou.
Kozelíno
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 27.7.2007
FG
Naprosto unikátní herecký   výkon T. Hankse. Abych řekl   pravdu, lepší výkon jsem   dosud neviděl. Celkově mám   z filmu velmi dobrý dojem,   dívám se na něj rád,   líbí se mi i herecké   obsazení,... Proste, není co   dodat.
Anamorph
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 10.3.2009
Život není jako bonboniéra   - je totiž pěkně na pendrek   a americký prosťáček je   možná větší Američan,   než kterýkoliv jiný   člověk za oceánem.
MikeCool
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 31.12.2012
Jednoznačně kultovní film   světové kinematografie a   právem se drží v čele   žebříčku. Forrest Gump   (Toma Hanks), předvedl   bravůrní výkon. Robert   Zemeckis se také předvedl   jako výborný režisér,   když dokázal stvořit tohle   veledílo. Je to film   náročný na psychiku, ale   místy i zaručeně pobaví.
Puhdys
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 27.2.2009
Tak tento film je absolutně   bez chyby. Tom Hanks opět   ukázal své herecké   umění.Příběh byl taky   úžasný. Prostě perfektní   zážitek. Dávám DESET.
James000
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 31.5.2008
no Forrest Gump je dobrý to   musím uznat je povzbuzením   pro lidi co si připadaj   nenormální (nebo sou :( )   neí to jen komedie tento film   má v sobě jistou jiskru ..   Je moc dobrý..
yerzi
Hodnocení:
Přidáno: 26.4.2015
opravdu skvělí film je až s   podivem že se tak líbí i   lidem kteří neznají   americkou historii a tudíž   musí tápat v tom velkém   množství narážek na   různé historické   souvislosti které jsou   bravurně a úsměvně spojeny   s hlavním hrdinou. mistrovsky   načasovaná hudba provází   film od začátku až do   konce,super kamera,skvělí   Gary Sinise a hlavně   příběh který baví celou   dobu filmu.
rudyzzr
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 16.1.2010
pro mne jeden z nejlepsich   filmu co kdy v emeryce   natocili.Poutavy pribeh   pomaleji chapaveho   clovicka,pribeh bez nasili(az   na vypraveni o valce) a   zbytecnych radoby pompeznich   katastrofickych triku.Film vas   vtahne do deje a nepusti.U   filmu se   smejete,brecite,tresete zimou   i je vam horko.maloktery film   tohle dokaze....
rstetka
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 31.12.2007
Co víc říct než je tu   napsáno,určitě je to můj   nejoblíbenější   film.Vlastnil jsem od vydání   DVD které jsem prodal,ale   nedalo mi to a do týdne jsem   měl nové.Podle mě   nejlepší film Toma   Hankse.Doporučuji také   přečíst obsáhlejší   knihu.
dominno
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.3.2009
Na tomhle filmu jsem byl   poprvé v kině někdy ve   třinácti, pak jsem byl   podruhé a ještě potřetí.   Kolikrát jsem ho viděl na   vhs , dvd a v televizi jsem   přestal počítat někdy   kolem pětadvaceti.Pro mě   tohle bude už napořád jeden   ze snímků ktere ve mě tu   lásku k filmu a celému   filmovému světu okolo   pořádně nastartovali. Je   asi zbytečné komentovat   děj, všichni jsme to viděli   že :-) tak je připomenu   skvěle vybranou hudbu a   herecké mistrovství Toma   Hankse.Když občas zaslechnu   nějaké kritiky o tom že je   to zbytečně přeceńovaný   film, vzpomenu si na scénu   kde se malý forrest poprvé   rozeběhne,ta děsná   konstrukce na jeho nohou se   rozpadne a on "Už stále   jenom utíka" a musím se   jen pousmát.
freddy
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 6.6.2007
Úchvatné galapředstavení.   Sice sentimentální, divák   je chvílemi i citově   vydírán, ale působí to tak   úžasně krásně a plní to   na 100% cílový efekt...   Deset hvězdiček za   nepřekonatelný výkon Toma   Hankse a nádherně lidský   scénář, který by, kdyby se   rozmělnil, vydal na více   filmů. Sice jsou tam   nereálné pasáže (běhat   tři roky a několik měsíců   v kuse je asi opravdu   nereálné), ale celkově je   snímek úžasně vytříbený   a láskyplně působivý.   Dávám bez jakéhokoliv   mrknutí oka deset   hvězdiček, protože takový   filmový zážitek se nevidí   každý den (pokud ho tedy   nemáte ve své filmotéce :-)
Devilian
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 15.4.2008
Forrest Gump...Když jsem   tenhle název někdy zhruba   před rokem četla v TV   programu, tak jsem si říkala   bůhví jaká to nebude   blbost. Ale táta mi řek -   ,,Na tenhe film se prostě   podívat musíš." Večer   jsem schlíple sedla k TV a   čekala na začátek   mučení...Ale ono nepřišlo!   Stačila úvodní melodie a   najednou jsem byla úplně   napjatá. Tenhle film mi   prostě změnil život.   Úplně mi překopal životní   filozofii. Zemeckis a Hanks   jsou machři a to si dovolím   říct kdykoliv.
SakoVerife
Hodnocení:
Přidáno: 10.4.2007
10/10
taky souhlasim a myslim si ze   to byl/je jeden z nejlepsich   filmu
romando
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 24.1.2008
Tento film som videl prvý   krát len nedávno- na moju   škodu, pretože je to   naozajstné veľdielo. Tom   Hanks je skvelý herec a toto   bol určite jeden z jeho   najlepších výkonov- ak nie   úplne najlepší. Forest   počas svojho života zasiahne   do všetkého dôležitého,   čo sa v tom čase stalo.   Jedna z najväčších   myšlienok aké boli vo filme   prezentované.
hellstorm
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 19.6.2005
Další film, co mě dokázal   rozbrečet, a nejlepší film   Toma Hankse.
markus48
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 11.4.2007
Forrest
je to skvely film pri ktorom   ma clovek sancu sa zasmiat aj   zamysliet
neuveritelne   dojemny pribeh na ktoreho   konci mam vzdy slzy na   krajicku, aj ked som ten film   videl aspon 10krat
panKaplan
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.6.2007
Forrest Gump je léta mým   nejoblíbenějším filmem a   to ze dvou důvodů: Za prvé   - rovina osobního příběhu   postiženého člověka,   který se s jednoduchou   logikou protlouká světem a   překvapivě se mu to daří.   A druhá rovina - příběh   moderních amerických dějin   podaný s nadhledem, elegancí   a vtipem. Je to film, kterému   nemám co vytknout a vždy   patřil a myslím, že patřit   bude na první místo mého   pomyslného žebříčku.
mudr.pavlik
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.10.2008
Absolutně užasný film,   skvělý Tom Hanks, skvělý   námět, příběh i   režie.
Prostě   10/10

Kdo   neviděl Forresta Gumpa, jako   by nebyl!!!
DeWitte
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 31.10.2007
Forrest je best!!!!utikej   Forreste:-))) Jako ternhle   film me dokaze pokazdy dostat   do kolen...mozna ze svou   delkou,ale myslim ze Hanks   podal sqely vykon:-))
Michelle76
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.4.2007
Skvelý film, s prepracovaným   scenárom, úžasný herecký   výkon Toma Hanksa. Milujem   tento film.
michaelka.m
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 11.4.2007
The one!
Osoba jež se rozhodla naočit   tenhle filmeček je   geniálnííí... :-) Stejně   jako Tom Hanks a mnozí   dalšííí..
Plné   citu, smutku, zklamání,   lásky a napětí.. Všichni   Forrresta zamilují!! Výkon   beznohého plukovníka je   vynikajcí!! No jednoduše   doporučuji film jak půjčit   tak i koupit, protože, to se   vyplatí!!
petulla
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 18.5.2007
Tom Hanks v tomto filmu   opravdu zazářil a ukázal,   že je Pan herec. Příběh   filmu je někdy komplikovaný,   ale pořád se děje kolem   jedné postavy, kolem Forresta   Gumpa a jeho života. Opravdu   jediný film tak dobře   natočený s tímto námětem.   Každý by měl znát, kdo to   byl Forrest Gump, opravdu by   to melo byt znamo pri   zakladnich znalostech filmu   stejne tak jako jmeno Tom   Hanks a Forrest Gump ve   spojeni.. :))
Merito
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 24.5.2007
Toto je nejlepší film,   který byl kdy natočen. Já   osobně miluji retrospektivu a   tento film jí byl plný. Film   byl smutný a proto byl i   hezký a dlouho po shlédnutí   jsem cítíla ve vzduchu cosi   co mne donutilo znova se   zamyslet. A navíc zde byla   krásná nezapomnenutelná   fráze "pro hloupého   každý hloupý" , která   z úst F.G. zněla naprosto   úžasně.
retrok145
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.5.2010
Forrest Gump
Nádherný film.Bravůrní   herecké umění Toma Hankse   zajistí tomuto filmu   nesmrtelnost.K tomuto filmu   jsem se již několikrát   velice rád vrátil
MichalVoska
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 5.7.2010
Dokonalý film
Každý si vzpomene na   krásné scénky z filmu, kde   Forrest sedí u vody se svým   malým synem a oba mají hlavu   na stranu, nebo létající   peříčko... zkrátka tohle   je film, který nám zůstane   v srdcích nadosmrti
smash23
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.9.2007
Dle mého názoru nejlepší   filmová role Toma Hankse v   nejlepším filmu, co jsem kdy   viděla. Miluju ty scény, kde   slyším: "Máma vždycky   říkala....". Nejlepší   je samozřejmě anglicky s   titulky, ale tady musím   výjimečně říci, že se mi   dabing líbil. Nikdo nedabuje   Hankse tak dobře jako   Vladimír Dlouhý. Tomu filmu   není co vytknout. Je to   někdy dojemný někdy   usměvný příběh ne moc   inteligentního člověka,   který toho v životě   dokázal mnohdy víc než   všichni chytráci dohromady!
liskamm
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.9.2013
DOkonalé...?
Ať přemýšlím, jak   přemýšlím, nemohu najít   na tomhle filmu jedinou chybu.   To mi pak nezbívá, než   hodnotit plným počtem! Mé   hodnocení: 10 z 10.
lesumir
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 13.3.2008
Krasny film, nejde jinak nez   hodnotit plnym poctem, urcite   je to silny emotivni zazitek,   znam spoustu lidi co u toho   brecelo, ale jako nejlepsi   film to urcite neberu.
konik21
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.2.2009
Dnes už filmová klasika.   Těžko se hodnotí. Proč si   ho rád pouštím? Nevím!   Snad pro svůj tragikomický   náboj. Nejvíce se těším   na větu "Investoval jsem   do jablek", kdo z vás ba   nechtěl mít takové   štěstí, při ukádání   svých financí?
Necker3
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.12.2007
Tak tento film sa naozaj   oplati pozriet. Kto ho   nevidel,nech to co naskor   urobi,pretoze prichadza o   vela....Tom Hanks je v tomto   filme naozaj skvely
adelkasprdelkas
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.7.2008
Forrest Gump je nejen   nejlepší film, ale taky   takový malý průvodce   historií USA. Forrest, retard   s dobrým srdcem, který   prožívá život naplno,   aniž by si to uvědomoval je   podle mě jeden z   nejsilnějších charakterů   fimlového plátna. To jak se   ve filmu setkává s   nejrůznějšími osudovými   momenty Ameriky je prostě   fantastické. Všechno je   pojato s nadsázkou a humorem   díky opožděnému   Forrestovi. Mohla bych psát   dál, ale to už by asi nikdo   nečet:-)
Dogfish
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 6.11.2010
Nejde lépe napsat komentář.   Vše dobré už tady bylo   napsáno. Ten film se prostě   povedl a přispěly tomu nejen   hity té doby, které   nestárnou, ale i vynikající   herecké výkony. Americký   Jára Cimrman.
mobilita15
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.7.2011
forrest gump uzasny filmecek   skvelej film toma hankse da se   na to koukat ok opravdu krasne   natoceny film parada
andy123456
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.3.2013
Forrest Gump
Nejhezčí film, který jsem   doposud viděla. Smutný   příběh malého chlapce   doprovázený krásnými   moudry od jeho maminky.   Příběh Forresta byl   propleten příběhem Jenny,   která také neměla   jednoduchý život. Byli zde   krásné s zasmání a smutné   k pláči. Pro mě velmi   inspirativní film.
gochi
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 12.5.2007
Ikdyž je tento film klasikou   svého druhu, neúnavný děj   u kterého človek rozhodně   neusne a příběh Forresta   dojme každého, ale já   přesto nemohu dát plných   deset. Možná je to proto,že   Tom Hanks nepatří mezi mé   oblíbené, ale musím uznat,   zde je jeho herecký výkon   opravdu nezapomenutelný.
Martin79proqavqis
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 19.7.2008
Srdeční záležitost
Je to jeden s filmů mého   srdce. Zajímavý, velice   barvitý děj; skvělé   herecké výkony... Pokaždé   když to běží v televizi   neodolám-prostě mě to   dokáže přitáhnout k   obrazovce i když to znám   naspaměť, o kolika filmech   tohle může člověk   říct...? Prostě   F.A.S.C.I.N.U.J.Í.C.Í !!!
Martas82
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.11.2007
Herecký výkon Toma Hankse   byl úžasný a velice   věrohodný. Příběh velice   zajímavý a občas k   zasmání a někdy k pláči.   Já tvrdím ,že Forrest Gump   = Jára Cimrman.
Moody
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.11.2007
Bez vahani je tento film   nejlepsi ze vsech filmu.Akorat   nevim kdy brecet a kdy se smat   je tam mezi tim moc tenka   latka.A soundtrack taky   skvelej 10/10
Basil
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 31.12.2007
Fakt výborný film, jeden z   top co jsem kdy viděl. Ale-   je to otázka vkusu, ale   připadalo mi to až moc   dlouhé, něco bych z filmu   vyhodil, ale to jsou jen   detaily. Ačkoliv abych to   považoval za to úplně nej,   tak to ne. Skvělý Hanks,   výborné scénky.. 95%
klistatko
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 14.11.2009
Nejbombastičtější film,u   kterého jsem vydržela sedět   od začátku do konce.I když   jsem to celé   probrečela,protože je to   neskutečně dojemné,tak se   mi v hlavní roli Tom Hanks   velice líbil.Zahrál to   nejlíp a hl.role mu   sedla.Dávám za 10   hvězdiček,takových super   filmů je málo.
ziki.to
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 8.1.2010
film ktery me nicim   nezaujal.jedna z nejhorsich   roli toma hankse kde si hraje   na idiota a nezaujaly me vubec   ani ty jeho hlasky ve   filmu.nechapu jak tento film   muze byt na prvnim miste ,ale   je to muj nazor a nikomu ten   jeho neberu.
Emigrant
Hodnocení:
Přidáno: 22.10.2016
Forrest Gump je americký film   o amerických   "super" lidech pro  
americké   "super" lidí. Film   je hovadina.
halushka
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.5.2008
Forrest Gump je skoro jediný   film, který jsem viděla   víckrát (asi šestkrát).   Vždy, když se dívám na   nějaký film třeba   podruhé,už mě nebaví.   Netuším, čím to je, ale   mohu se na něj dívat znova a   znova. Tom Hanks předvedl   jako vždy skvělý   výkon.Tento příběh vás   upoutá už od první chvíle   a ani na chvilku vás nebude   nudit. Do tak krátkého času   se vešel nevídaný život   "hloupoučkého"   muže, který však jedná   tak, jak by měl jednat   každý z nás.
Ema456
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 18.1.2010
Mne sa film veľmi páčil.   Viem, že to bola viac-menej   (drsná) rozprávka pre   dospelých, ale vynikajúca   ako sám Tom Hanks.
kockaleta
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 7.7.2016
Souhlasím s Karmínou. Je to   přeslazené. Hlavní hrdina   filmu je sice sympatický, ale   v pozadí je skrytá propagace   ameriky, což celý film   kazí.
Pro lidi , co   mají rádi romantické filmy,   to není špatné, ale...   rozhodně to nepatší mezi   TOP TEN filmů. Film je   nadhodnocený.

p.s. děkuji autorovi   webu, že zde lze psát   komentáře i bez testu   filmových znalostí, kterým   obtěžuje konkurencni csfd
Blizard
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 5.6.2010
Blizard
Super film bomba jeden z   nejlepších filmů jaký sem   kdy viděl prostě paráda   doporučuju fakt paráda   bomba.
Karmína
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 16.10.2015
Asi nejhorší film, co jsem   kdy viděla. Myslím si, že   je hodně nadhodnocovaný a   že se málokdo veřejně   přizná k tomu, když se mu   tenhle přeslazený americký   patriotismus nelíbil. Mně se   to nelíbilo ani trochu,   postava hlavního hrdiny by   snad byla fajn v obyčejném   příběhu ze života, bez   přidávání politické   omáčky a patriotických   výkřiků. To totálně   degradovalo příběh   samotný. Vidět už to v   životě nechci, a proto   dávám nejnižší   hodnocení.
kianid
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 6.12.2010
No
Nemůžu si pomoct, ale tenhle   fim je jeden z těch, co už   nemusím nikdy vidět. Ano,   asi je dobrý, ale na mém   žebříčku je plno   lepších.
rbsvk
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.4.2007
Najlepsi film od tohto   rezisera a urcite aj od herca   s menom Tom Hankse. No k   tomuto filmu nieje co povedat   iba tolko ze kto nevidel   neuveri.
Brosik
Hodnocení:
Přidáno: 28.12.2007
Tak to je film dle mého   gusta. Famózní příběh a   podívaná. Další   superlativa jsou stejně jen   nošením dříví do lesa...
masata
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.9.2007
Vše bylo napsáno, to   znamená, že ať napíšu   cokoli, budu zbytečně   někoho opakovat (nedělám to   už?).
10*
Mufka
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 28.2.2009
Myslím, že vše už bylo   řečeno. Fascinují Tom   Hanks. neskutečně   originální a jedičný   příběh. U filmu se dá   smát i plakat.   Nezapomenutelný film.
Foxie
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 28.8.2009
Film pro vsechny
Forrest je jednoznacne jednim   z nejlepsich filmu jake sem   kdy videla, rada se k nemu   vracim a nikdy me neomrzi. Je   to film ze ktereho si kazdy   neco vezme, muze byt filmem   odpocinkovym a zaroven si   clovek u neho muze   popremyslet o svete, o lidskem   byti... Take se mi libi ze   ukazuje prurez historii a   zivotem lidi v Americe.   Ocenuji i humor ktery je misty   i trpky ale tak nejak mile.   Proste pohodovy filmek pro   vsechny.
Frimo
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.3.2009
Tento film som prvý krát   videl niekedy v 95-tom. A   naposledy pred pár   týždňami na ATV. A chytil   ma úplne rovnako. Je to jeden   z mála filmov ktorý sa dá   pozerať stále dokola a   neomrzí.
Frenky11
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 30.12.2009
Forrest Gump
Tenhle film jsem poprvé   viděl, když mi bylo 6 let a   pamatuju si na něj pořád.   Pak jsem ho pár krát viděl   a rozhodně tenhle film by   jsem zařadil určitě mezi   TOP10. Příběh o   Forrest-ovi, který to v   životě rozhodně neměl   jednoduché.
Dany.zpa94
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 6.12.2009
Dobry film Tom Hanks vyborny   herec
Wolf72
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 9.3.2011
10/10 není co řešit...jeden   z nejlepších filmů všech   dob! Ti co tento film   haní,musejí mít srdce z   kamene...nebo nenávidět Toma   Hankse...
Vlčisko
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.1.2010
Tento film som videl už asi 5   krát a vždy ma bavil. Je   podľa mňa veľmi dobrý a   myslím si že vysoké   hodnotenie si určite   zaslúži.
Dezidor
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.6.2007
Co dodat? Kvalitní film,   které člověka vždy   rozesměje a zároveň dostane   do nostalgické nálady.   Samozřejmě, že pokud   člověk vidí film potřetí,   tak rozlišuje silnější a   slabší pasáže, ale to nic   nemění na skutečnosti, že   film je dobrý od začátku   až do konce.
samo2418
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 27.12.2008
PCWEB SLOVAKIA admin-pcweb.hostujem.sk
Tak toto je jeden z   najlepších filmov, ktoré   som videl ak nie vôbec   najlepší film...teda aspoň   pre mňa. Forrest Gump je   dokonalý film zaujímavý od   začiatku do konca, ktorý má   dej aj pointu...záleží s   akou náladou ho pozeráte,   zistil som to po viacerých   pozretiach s roznymi naldami,   niekedy to pride ako komedia,   niekedy kao kruty osud a   nieked ako uplne obcajny,   normalny film
kajjiik
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 17.8.2015
Skvělé
Perfektní film, ze kterého   jsem si do života vzala   hodně a hlavně motto "   Život je jako bonboniéra,   nikdy nevíš, co   ochutnáš" a tak to má   být :)
Retep
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 28.9.2019
Je tu
všetko. Dráma, komédia,   smiech, slzy.. Celý film   plynie veľmi príjemnée. Tom   Hanks zahral Forresta tak, že   nie je možné si ho   neoblúbiť a nefandiť mu.   Zásadný film i pre ďalšie   generácie.
lefkáda
Hodnocení:
Přidáno: 1.2.2020
Ahoj tenhle film je fenomén   ale nikdo se tu ani slůvkem   nezmínil o nadabovaném slovu   dnes již zesnulého Vl.   Dlouhého snad lepší dabing   jsem nikdy neslyšel.Dnes   když slyším T.Hankse v   každém filmu namluveného   někým jiným tak je mi   smutno že herec a dabér Vl.   Dlouhý není už mezi námi.
psichi
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.4.2007
Jeden z filmu co me doopravdy   dostal skvely pribeh o muzi   ktery je cely zivot vlastne   jen chlapec a nechape okolni   svet. Misty je film usměvny a   jindy zase smutny ale tak uz   to ve svete chodi.
Tomasek.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 7.8.2014
Životní role Toma   Hankse,citová vydíračka   přesně jako to milujem. Film   rozesměje i   rozpláče,nemůžu dát nic   jinýho než plný hodnocení-
cd68
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 16.5.2007
Excelentní pohled na   prosťáčka ,který se stane   nenásilnou formou bohatým   mužem a pohled   člověka,který od malička   miluje svou lásku,která je   pro něho po většinu jeho   života nedostižnou a nakonec   mu po dosažení vztahu   láska umírá ale happy end   vyúsťuje výchovou   potomka,který prosťáčkovy   zůstává na výchovu.super   příběh,super herecký   výkon.
joe35
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 7.4.2020
Bubu
Označovat ve filmu černocha   Bubu je rasismus.....1 bod za   snahu o film, který   mimoAmeričanovi nedává nic
JARO2017
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 13.4.2017
moje hodnocení takzvaného nejlepšího filmu ze všec
Film se snaží tak nějak   popularizovat hloupé lidi.   Film ukazuje, že i hloupý   člověk může mít svou   hodnotu, protože může být   citlivý, hodný atd. To je   sice pěkný námět, ale   rozhodně ne bomba, aby tento   film byl na vrcholu   žebříčku filmů. První   místo si rozhodně   nezaslouží, ač jako   rylicko-romantický film o   loserech a jejich životní   síle to není špatné.
Vendy62
Hodnocení:
Přidáno: 28.2.2008
Velice působivý film .   Obsazení Toma Hankse do   tohoto filmu se opravdu   povedlo , zpočátku pro   každého pan nikdo a pak si   ho i ti co se mu smáli   začnou vážit , no prostě   moc pěkné .
Crymaker
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.11.2009
Není co vytknout. Dokonalý   poutavý příběh se spoustou   detailů, které zahřejí na   srdci. Film leč s fiktivním   příběhem je dokonale   zasazený do doby ve které se   odehrává. Zasmál jsem se u   něj i mě chvílemi   dojal..perfektní
Matthecius
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.1.2010
Tento film je už klasikou.   Poutavý příběh a   excelentní výkony herců v   čele s Tomem Hanksem. Film   naznačuje, že dělat   některé věci bez rozmyslu   může přinášet ovoce.   Forrest má nižší IQ, ale   rozhodně chce právo na   plnohodnotný život. Dokázal   mnohem víc, než leckterý   jiný člověk. Příběh od   začátku do konce naplňuje   různými pocity - smutkem,   radostí, humorem a hlavně   obdivem.
Dushko
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 7.2.2014
Říkají mi Forrest Gump a jmenuju se Forrest Gump
Forrest Gump...tento film je   první u kterého jsem brečel   jak želva a pokaždé, když   ho vidím, pláču znova. Je   to neskutečné dílo plné   triků, které vůbec   nezaznamenáte, dílo, které   vás krásně rozesměje, hned   potom rozpláče a zároveň i   seznámí s mnoha   historickými fakty,   přirozeně přizpůsobenými   k ději filmu. Režisér Bob   Zemeckis se opravdu ukázal v   tom nejlepším světle a   vytknout tomuto filmu nelze   nic. Film, který mě pohladil   po duši a vždy ho budu   považovat a jeden z   nejlepších. Rád bych ovšem   zmínil i český dabing   filmu, který považuji za   jeden z nejlepších a velmi   mě rmoutí, že pan Vladimír   Dlouhý, už nikdy Toma Hankse   nenadabuje. Velká škoda.
diaryofthemadman
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.3.2015
Kdo jednou uvidí svět očima   Forresta Gumpa, již nikdy jej   neuvidí jinak. V hlavě vám   navždy zůstane děj i   nesmrtelné Forrestovo věty.   Skvělý film, který   doporučuji!
cz.frantisek
Hodnocení:
Přidáno: 8.4.2007
No comment, film, který jsem   snad viděl nejmíň 5x a   pokaždé se mi líbí   minimálně stejně, jako   poprvé. Přestože je to   jednoznačně citově   vydírající film díky   kterému jsem se stal   filmovým fandou nemohu o něm   mluvit jinak než v   superlativech *****
sunshine24
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 15.10.2008
Jsem pokaždý, když si   tenhle nášleh pustím, jak   se dá natočit něco tak   dokonale vtipnýho, smutnýho,   krásnýho, etc.,etc.,etc.
Saraha
Hodnocení:
Přidáno: 10.3.2009
co napsat?
Obávám se, že všechno už   bylo napsáno. Málo kdo   myslím tento film neviděl,   takže všichni víme, o čem   je řeč. Tom Hanks jako   prosťáček Forrest předvedl   famózní výkon a film sám o   sobě je prostě úžasný.   Člověk se musí zamyslet,   může se zasmát i poplakat   si. Ve filmotéce Forrest Gump   nesmí chybět!
na-nazve-nezalezi
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 1.7.2014
Super
Hudba skvela, herecke   obsadenie tiez. Za malu   chybicku, ktoru si urcite   nikto nevsimol davam 9/10.
Honzino
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.9.2007
Film, který patří do top 4   vém osobním žebříčku.   Prostě jeden z největších   zážitků, co jsem kdy   viděl! Dokonalý po všech   stránkách.
KartmenZino
Hodnocení:
Přidáno: 8.6.2013
TOP
V me filmotece dalsi z mnoha   nerozlisitelnych prvnich mist.   Mnozstvi Oskaru melo byt jeste   vyssi a prinos kinematografii   i lidskemu byti obecne by to   stejne nevyvazilo. btw - neni   to 'go, Forrest', ale 'run,   Forrest'....;-)
Pako48
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.1.2008
Je to absolutní film. Není k   tomu v podstatě co dodat. Je   tam všechno a je tam naděje   a to je krása. Setkala jsem   se s Američankou, která ten   film nesnáší. Kdybych to   neviděla na vlastní oči,   nevěřila bych, že něco   takového je vůbec možné -   myslím nenávidět ten film.   Četla jsem knížku -   útlounkou - a byla jsem   překvapená, jak na ten   námět mohl někdo udělat   něco tak úžasného. Mám   dojem, že film je trochu   jiný, než předloha, ale   obojí je skvělé.
senimo1
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 19.11.2007
Skvělý film,hluboce   lidský,i když až moc   vykalkulovaný,je to spíše   pohádka o americkém   snu,naprosto nereálná   fikce.Ale jinak perfektně   zvládnutá filmařina!
1poker
Hodnocení:
Přidáno: 12.9.2011
Mám rád filmy s Tomem   Hanksem a Fores Gump je jeden   z jeho nejlepších.   Špičkový herecký výkon a   teké vynikající scénář
Seb_astian
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.4.2007
Forrest Gump je snímek,   který si získá každého   diváka, kterékoliv věkové   kategorie. Pro mě the best   film všech dob. Je to film u   kterého se zasmějete,   pocítíte napjetí, ale také   uroníte slzu. Tom Hanks si   měl tu čest zahrát v   životní roli a asi nikdo z   nás si nedokáže na místě   Forresta Gumpa představit   někoho jiného. Věty, které   zazní v tomto filmu jsou pro   filmového diváka   nezapomenutelné. Např: Bubba   byl můj úplně nejvíc   nejlepší kamarád. O tomto   filmu by se dali psát   dlouhosáhlé komentáře ...   ale myslím že je to   zbytečné. Ten kdo se na film   podívá, zjistí sám. K   filmu také vyšel úžasný   soundtrack, který stojí za   to si poslechnout.Co dodat?   Snad jen ... Utíkej   Forreste!!!
KralovnaNoci
Hodnocení:
Přidáno: 4.3.2015
Opravdu skvělý film, který   dokazuje, že člověk nemusí   být zrovna nejchytřejší,   aby v životě něco dokázal.
Zipik
Hodnocení:
Přidáno: 17.8.2007
Forrest Gupm je   nazapomenutelný film na   který bych se mola dívat   pořád!!!!Příběh u   kterého se smějete a   zachvíli musíte brečet!A   některé ty přísloví jako   "Život je jako   bomboniera, nikdy nevíš co   ochutnáš..." nebo   "pro hlupáky každý   hloupý"......Všem ho   doporučuji protože jsem   doposud lepší film   neviděla=)
PetrL
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 6.6.2008
Myslím si, že Tom Hanks   hraje v tomhle filmu velice   dobře nicméně zdá se mi,   že ve své filmografii má i   lepší kousky.
Nicméně rozhodně tento   film doporučuji ke   shlédnutí všem, kteří ho   ještě neměli možnost   vidět.
Elíí
Hodnocení:
Přidáno: 8.2.2013
Miluju ten film! 93% je málo   ;) :))
Tom Hanks   zahraje snad všechno a tady   vážně perlí. Člověk mu   to všechno věří :))
Super film se skvělým   obsazením. :))
nuni22
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 5.10.2009
nádhernej film. moc se mi   líbily deje že ich tam je   víc. Tom Hanks mněl vždy   nádherné filmy ako napr.   zelena míle.
draco_xxx
Hodnocení:
Přidáno: 29.10.2007
Úžasný film.V jednu chvíli   máte chuť brečet jak malej   chlapec co se právě spadol z   bicykla a v druhou se   nezřízeně chechtáte. Tom   Hanks je vynikající, Gary   Sinise jako nadporučík Dan   tiez.Vynikající jsou prostě   všichni. Herci, režie,   hudba...prostě všechno.

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih33363minih33363Udělení milosti se zamítá (2002) [DVD kinodistribuce] 
n
minih46188minih46188Případ s černým vzadu (1993) [TV film] 
Případ s černým vzadu n
minih48422minih48422Líbáš jako Bůh (2009) 
Líbáš jako Bůh n
minih54081minih54081Tělem i duší (2003) [TV film] 
Corps et âmes n
minih47895minih47895Český Honza (2008) [TV film] 
Český Honza n
minih17912minih17912Rocky 4 (1985) 
Rocky IV n
minih70453minih70453Muži, kteří nenávidí ženy (2011) 
The Girl with the Dragon Tattoo n
minih24470minih24470Vlčí jáma (1957) 
Vlčí jáma n
minih43253minih43253Ong Bak 2 (Tom Yum Goong) (2005) 
Tom yum goong n
minih6649minih6649Doktor Hollywood (1991) 
Doc Hollywood n

Hodnocení:n12345678910

Podobné filmy

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

 Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)
Podivuhodný případ Benjamina Buttona n
The Curious Case of Benjamin Button
Žánr: drama / fantasy / romantický
Země: Spojené státy americké
Režie: David Fincher

(jiná verze filmu)

Hodnocení filmu

92.2 % (2242)
8   - SvoKar
1   - argenson
10 - curil
9   - cicis
10 - jarda53
9   - Erkul
9   - clara.bow
8   - green-tea
10 - veverka-zr
10 - efCZa
9   - Veronika42
10 - MARi0
10 - hledasenik
7   - POlYEKRAN
9   - Frolíček
10 - Justik66
10 - pataamat
9   - FLA
8   - Edward52
8   - Hugin

TV Program

ČT1 - Nejlepší Bakaláři (2012) [TV c...

21:05 - 22:29

57 minut již uběhlo
27 minut zbývá do konce

ČT2 - M. R. Štefánik: Dobrodružný ži...

21:45 - 23:05

17 minut již uběhlo
63 minut zbývá do konce

NOVA - Kriminálka Anděl (2008) [TV se...

21:35 - 22:55

27 minut již uběhlo
53 minut zbývá do konce

Prima - V.I.P. vraždy (2016) [TV seriá...

22:00 - 23:25

2 minut již uběhlo
83 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 166858
Osobností: 662074
Fotografií: 651676
Plakátů: 313359
Obsahů a biografií: 153802

Poslední komentáře

Kriminálka Anděl (2008) [TV seri...

Kriminálka Anděl
Tedy nevím, co si většina   ostatních komentujících   představuje a požaduje, ale   ve srovnání s různými   americkými krimi seriály je   více >

Autor: Vladajanis | Hodnocení: 9 / 10

Kočka na rozpálené plechové stře...

Kočka na rozpálené plechové střeše
Slavný film podle neméně   slavné (spíš ještě   slavnější)divadelní hry   Tennessee Williamse - prostě   klasika. Je to bezesporu více   než více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 7 / 10

Specialisté (2017) [TV seriál]

Specialisté
Nemohu se ztotožnit s   většinou (ne zrovna   kladných) hodnocení.   Myslím, že se tento seriál   docela povedl a minimálně 70   procent dílů více >

Autor: Vladajanis | Hodnocení: 9 / 10

Dvě minuty varování (1976)

Dvě minuty varování
Ako mohla vyzerať panika na   veľkom losangeleskom   štadióne, dokumentuje tento   triler. Nie je to síce   žiadny trhák, ani po   stránke více >

Autor: Manučao | Hodnocení: 6 / 10

9. rota (2005)

9. rota

9. rota
Podle mne jeden z nejlepších   ruských válečných   filmů.Děj i režie nemají   mnoho chyb,ale samozřejmě je   to i věcí názoru.   Doporučuji ke shlédnutí.

Autor: Vladajanis | Hodnocení: 10 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 1.08/1.05